свобода, дерибан, спокусаСьогоднішнє сесійне засідання Тернопільської міської ради має свою важливу інтригу.

До порядку денного включено близько 100 земельних питань. Це в основному затвердження проектів землевідводів та надання дозволів на розробку нових проектів.

Нагадаємо, що перед виборами  опозиційна до міської влади “Свобода” неодноразово заявляла, що припинить дерибан землі і майна. Зрозуміло, що малася на увазі поширена практика роздачі земель і майна в приватні руки, чим грішили майже всі фракції попередньої міської ради. Те скликання увійде в історію міста як найбільш комерціалізоване та щедре до примх підприємців.

Пройшов час, в місті змінилася влада і ті, хто пройшов під гаслами справедливості і порядку, вже опинилися в “одежах” тих, кого раніше критикували. У той же час громада очікує від нових можновладців виконання обіцяного.

Що з того буде? Хоча б в питаннях розподілу землі, покаже сьогоднішня сесія. Однак зі сформованого проекту порядку денного вбачається, що підходи до вирішення земельних питань у Тернополі майже не змінилися.

По-перше, лише один проект рішення стосується запровадження конкурентних методів виділенння землі. На аукціон міські депутати планують винести лише земельну ділянку площею 0,12 га на вулиці 15 квітня. У той же час з подачі профільної земельної комісії, яку очолює представник однопартійної більшості,  підготовлені  рішення , що передбачають надання землі у неконкурентний спосіб, тобто без аукціону. Зокрема, 13 гектарів комунальної землі планується віддати садово-городньому товариству з дуже патріотичною назвою “Калиновий цвіт”(чим не схема молодої команди Льоні Черновецького), майже 2 гектари території поруч з Підволочиським шосе для КЖЕП “Сонячне”(за які кошти буде комунальний ЖЕК освоювати цю територію), понад 40 гектарів території колишнього комбайнового заводу закріплюється за ТзОВ “БЦ Азимут”, яке викупило частину приміщень екс-гіганта тернопільської промисловості.

По-друге, не уникли депутати-свободівці іншої хвороби попереднього скликання. Принцип “Своїм – усе, а ворогам – закон”, судячи з проектів рішень незримо присутній серед “бандерівської армії”, як гучно охрестив своїх однопартійців один з лідерів “Свободи”. В порядку денному є два питання, які стосуються безпосередньо голови земельної комісії забудівника і ресторатора М.Гладкого. І хоч, об’єктивно, ці питання мають задавнений характер(очевидно, що попередня рада їх відкладала в довгий ящик), першочерговість їх розгляду  серед решти земельних питань порядку денного безцеремонно вказує хто в місті господар. На жаль, це не єдині так звані депутатські питання в переліку сьогоднішніх питань. Є там і “Тернопільбуд”, і прізвища, пов’язані з підтримкою на виборах.

З цих та інших причин для тернопільської “Свободи” ця сесія може стати визначальною. Якщо спокуси однопартійної більшості та бажання рулити “всім і вся” візьмуть гору, то партія Тягнибока може втратити більше, ніж тимчасові матеріальні вигоди, – репутацію чистої та незаплямованої  гучними скандалами політичної сили. За рік до парламентських виборів, які є для “Свободи” надзавданням, – це може стати початком непоправних іміджевих втрат.