Менше місяця залишається до виборів нової Верховної Ради, а отже, саме час підвести підсумки роботи нардепів ще діючого скликання. Нагадаємо, що Тернопілля у парламенті було представлене вісьмома депутатами (тепер сімома — Олег Сиротюк здав депутатський мандат в обмін на посаду голови ОДА), причому шестеро з них у числі кандидатів і на вибори’2014.

Верховна РадаЗа основу нашого міні-дослідження ми взяли офіційну статистику Верховної Ради, а оцінювали за кількома основними критеріями — відвідуваність, законотворча діяльність, депутатські запити та виступи.

Отож відвідували засідання Верховної Ради наші депутати, практично, зразково. Лише представник ВО «Батьківщина» Василь Деревляний пропустив 25 засідань, а решта значно менше — 9 засідань пропустив «ударівець» Ігор Побер, по 8 «свободівець» Михайло Головко та представник ВО «Батьківщина» Володимир Бойко. Найменше засідань пропустили нинішні представники «Народного фронту» Михайло Апостол та Іван Стойко — по 4 засідання, а також «свободівець» Олексій Кайда, який пропустив лише 3 пленарних засідання, причому відвідав 186 засідань.

Щодо законотворчої діяльності, направлених депутатських запитів та виступів під час засідань, то тут впевнено лідирує Олексій Кайда – 82 законопроекти і проекти постанов, 65 запитів і 150 виступів протягом каденції (123 — з місця та 27 — з трибуни). Приміром, Ігор Побер взяв участь у створенні лише 6-ти законопроектів, 7 законопроектів в активі Володимира Бойка, 13 — у Василя Деревляного, 23 проекти у Івана Стойка, 27 — у Михайла Апостола та 62 — у Михайла Головка.

Це дані офіційної статистика, що, як відомо, знає все, а остаточні висновки щодо того, хто і на що напрацював робити вам, виборцям, 26 жовтня.

Орест Скобельський