Після квітневого турне Польщею одіозного нардепа та другої скрипки в УПЦ МП митрополита Антонія православну Варшаву продовжують кошмарити гінці від Московського патріархату.

Чергові страшилки про кровожерливих «разкольніків-бандеровцев» та гоніння «каноніческой церкові» поляцькі православні будуть слухати у червні, співпереживаючи семінаристам з Почаєвської лаври. І це лише гвинтик масштабної кампанії з блокування спроб надати Томос про автокефалію  українському православ’ю, режисери якої сидять у застінках московської Луб’янки.

На авансцені у головних ролях виявився зовсім не випадковий персонаж, а  сам колишній настоятель одного із центральних храмів Москви, а нині єпископ Тернопільської єпархії і ректор Почаївської семінарії Серафим. Цього разу його святість везуть десяток молодих батюшок і семінаристів – «мученіков», які боронили церкви від «розкольників» і «Правого сєктору» у минулі роки. Герої боїв під Катеринівкою, Колосовою та іншими селами Кременецького району мають ще раз спробувати переконати керівництво  однієї з помісних церков у тому, що не можна підтримувати надання Томусу  УПЦ-КП, яка «провокує» конфлікти між православними вірянами.

Виховані на «скрєпах» семінаристи запевнили Серафима у готовності виконати важливу місію. Однак чи  усвідомлюють юнаки те, що вони є лише інструментом у великій грі, і ніколи не будуть насолоджуватися лаврами переможців? Після отримання Українською церквою омріяної автокефалії семінаристи можуть розраховувати на почесне місце в підручниках історії України в розділі «Манкурти твої, Батьківщино!». Не те що владика Серафим, якого в Москві завжди чекають «фесбешна пенсія і домік в деревнє».

Читайте також:

Диякон з Лаври віз у Москву $65 тис. готівки

Який досвід переймає ректор Почаївської духовної семінарії?

Архієреї УПЦ МП з Тернопільщини з’їздили в Москву

В Почаївській лаврі – нечуваний досі скандал

Єпископ з Москви береться за “канонічне” виховання молоді Тернопільщини

Ректором Почаївської семінарії призначили ортодоксального “попа” з Москви