Десять з половиною мільйонів гривень, які люди вклали у будівництво багатоповерхівки на вулиці Київській у місті Тернополі, так і не дали останнім можливості отримати у користування такі бажані квадратні метри. Власника підприємства, який брав на себе зобов’язання виконати умови договорів, підписаних з пайовиками, вивели на чисту воду тернопільські міліціонери.

Забудовника-шахрая правоохоронці звинувачують у порушенні трьох статей Кримінального кодексу України – розтрата чужого майна шляхом зловживання службовим становищем та шахрайство, вчинені в особливо великих розмірах, службове підроблення. Про це повідомили у секторі зв’язків з громадськістю УМВСУ в області.

Як встановили слідчі обласного управління внутрішніх справ, до будівельної афери засновник та власник приватного підприємства готувався ще з 2005 року. Адже, щоб отримати ліцензію на зайняття такого роду діяльністю, були сфальшовані офіційні документи. А рівно через рік рекламна компанія та обіцянки недорогого житла привели на поріг офісу перших покупців. Загалом, з грудня 2006 року до травня 2011 свої кошти вклали сорок шість пайовиків. А це понад десять мільйонів гривень. Щоб створити видимість бурхливої діяльності, будівництво таки почалося, щоправда, не всі гроші, отримані від людей, директор вкладав у справу. Як з’ясували слідчі, готовність об’єкта була виконана навіть не на половину, а понад півтора мільйона коштів, сплачених пайовиками, забудовник витратив на справи зовсім небудівельні.

Та на цьому директор приватного підприємства зупинятися не став. У травні цього року він й далі став торгувати нерухомістю. Квартири закінчилися, тож «асортимент» складався з так званих творчих майстерень. І на них, точніше на привабливу ціну, спокусилося троє людей. Договори були підписані і на рахунок підприємства поступило майже півмільйона гривень.

Коли терміни здачі в експлуатацію житла перевалили за всякі допустимі межі, обдурені пайовики звернулися за допомогою до правоохоронців.

На даний час досудове слідство уже завершено, справу скеровано до суду. Кримінальної відповідальності зловмиснику, якого звинувачують за статтями 190 (частина 4), 191 (частина 5), 366 (частина 2) Кримінального кодексу України, не уникнути.

Читайте на цю тему: