Днями частина людей з вулиці Острозького, під вікнами яких мають будувати, намагались довести забудовнику, що там не місце новобудові.Підприємець навіть пообіцяв піти назустріч людям. Проте 24 квітня люди з інших будинків вийшли на пікет, – повідомляє “20 хвилин”.
Під час першого, мирного, зібрання усі сіли за “круглий стіл” в єпархіальному управлінні Тернопільсько-Кременецької Єпархії УПЦ КП, яке також знаходиться біля будмайданчика. Спілкуватися там запропонував владика Іов. На розмову прийшли мешканці будинків №№ 21 та 23, забудовник Юрій Курило, начальник відділу містобудівного планування Олег Фостяк та начальник управління муніципальної поліції Сергій Волков. Присутнім на перемовинах був й журналіст “20 хвилин”.
Противників забудови найбільше хвилює, що немає дозвільних та погоджувальних документів на роботи. Людей здивувало, як можна забудувати внітрішній двір чотирьохповерховою будівлею.
– Хто міг дати дозволи на таке? Як можна було землю під людськими вікнами, нашу землю, виділяти для будівництва? – звернулась до присутніх мешканка будинку № 23 Галина Марценюк. – В людей і мене теж стіна перед вікнами буде. Світло в квартирі годину буде.
Проте з дозволами та погодженнями в забудовника, що перевірили представники міськради, виявилось все гаразд. Начальник віддлілу містобудівного планування Олег Фостяк також пояснив людям, що в оренду віддали не їхню землю, а вільну ділянку. З’ясувалось, що в двох будинках біля місця забудови створені ОСББ, але не визначені і не закріплені земельні межі. Також посадовець пояснив людям, що будь-яку шкоду, завдану оселям людей будівельними роботами, згідно з законом, компенсує сам забудовник.
В подальшому спілкуванні, з’ясувалось, що люди не так темряви, сирості та тісняви бояться, як втратити своє житло.
– Всі знають, як у нас землю отримують, – каже пані Марценюк. – Але будівельник не врахував, що в дворі колись криниця була. Потім її зруйнували і було джерело. Тут всюди підземні води. Коли почнуть рити, то вода піде під фундаменти старих будинків і вони просто розлізуться. Нашим будинкам більше ста років, вони і так ледь стоять. Нас мало, ми не маємо грошей і зв’язків, але своє захищати будемо.
Забудівник каже, що конфлікт йому не вигідний. Чоловік запевнив, що побоювання людей спробує розвіяти. Якщо ж проблеми дійсно є, то готовий відмовитись від проекту.
– Я від вас вперше почув про джерело, – каже Юрій Курило. – Ми обов’язково проведемо перевірку цієї інформації. До результатів перевірки стану ділянки і можливих загроз нічого робити там не будемо. Якщо дійсно будувати не можна, то не будемо. Зрозумійте, якщо через роботи щось пошкодиться — відповідати я буду, що мені невигідно. Але, якщо виявиться, що будувати безпечно, то будемо працювати.
Кран, за його словами, поставили не для будівництва, а для того, щоб людям дах перекрити. Мовляв, обіцяли допомогти.
До речі, побоювання людей, що замість медцентру там збудують багатоповерховий дім, – небезпідставні. Адже в Тернополі немало прикладів коли дозвіл влада дає на одне, а в результаті будують щось інше. Чи не найяскравіший приклад – будівлі біля Ставу, яка на папері — човнова станція, а на ділі — декілька двоповерхових котеджів. Інший приклад — багатоповерхівка на вул. Довженка. Будувати там дозволили приватну поліклініку, але діють там – приватний гуртожиток та готель.
Читайте на цю тему:
У Тернополі – черговий будівельний скандал