«Мене цікавить твій аеропорт. Що ви там собі думаєте з Кайдою робити. Що ви затіяли?», – про це на колегії обласної адміністрації запитав губернатор Валентин Хоптян голову Тернопільської райдержадміністрації Віктора Щепановського.

– Оскільки аеропорт є комунальною власністю обласної ради, проводяться комісії, засідання. Районну адміністрацію і районну раду не запрошують на ці заходи. Тому конкретної і достовірної інформації немає. Власність обласної ради, землі Тернопільського району, – відрапортував районний очільник.

Зрозуміло, така відповідь мало сподобалась наміснику Януковича.

– Так ти їх запрошуй. Бо дехто думає, що вони недоторкані. Сидять всі залі депутати обласної ради і думають, що вони недоторкані. І в нас виходить, що йде сесія і кажуть, що прошу підтримати за кар’єри. Проголосували, нормально. Потім знову, що прошу голосувати. Не голосують. Це що за коди на сесії обласної ради? Закодірувався хтось? Так само і тут. Це на території твого району знаходиться підприємство. Там люди, – розійшовся Валентин Хоптян.

А, як відомо, справи у тернопільського аеропорту і справді кепські. Працівники комунального підприємства «Фірма «Тернопільавіаавтотранс»” щонайменше два роки не отримують заробітну плату. На сьогоднішній день борг по зарплаті становить 1 мільйон 100 тисяч гривень. Крім того, заборгованість до пенсійного фонду сягнула 1 мільйона 300 тисяч гривень.

– Люди раз йдуть на прийом – їх голова обласної ради не приймає. Другий раз йдуть – знову голова обласної ради їх не приймає. Йдуть до мене, я їх прийняв, а що з того? Вся команда має допомогти легалізувати аеропорт. Одне із конкретних завдань, яке ставив, клявся, божився Олексій Петрович, що він має запустити і має працювати, як годинник, аеропорт. От він допрацювався. Що навіть те обладнання, яке привезли з Харкова для проходження митного контролю і Добкін передав його безплатно, не встановлюється, тому що, вибачте, це Добкін передав. Якби це передав хтось інший, зі «Свободи» може, то би вже встановили. Тоді давайте передамо «Свободі», хай «Свобода» встановлює. Для мене, головне, щоб підприємство працювало. І щоби люди отримували зарплату і літаки літали, – відрізав губернатор.

Крім аеропорту, дісталося Віктору Щепановському і за земельні наділи. Зокрема, голова облдержадміністрації дав відповідні доручення вивчити видані минулого і цього року розпорядження голови Тернопільської РДА щодо земельних ділянок.

– До мене прийшли люди на прийом і кажуть, от подивіться, сільський голова прийшов один-другий, я не можу простим людям дати жодної ділянки. Всі, хтось із Тернополя, хтось під чиїмось ім’ям і так далі. Розібратися по кожному. Якщо треба відмінити всі розпорядження, які є незаконними. Я тебе попереджав, говорив, що це дуже серйозно, – наголосив Валентин Хоптян.