Понад три місяці не знала радості перемог тернопільська «Нива» на домашньому стадіоні. І ось на нашу вулицю прийшло свято. І ще й яке! «Нива» у 1/16 фіналу Датагруп кубку України розгромила «УкраАгроком» з Головківки (Кіровоградська обл.) – 3:0.

Нива, футболЗа півтора години до початку звітного матчу в Тернополі почався рясний дощ, який й так, м’яко кажучи газон не першої свіжості (за кілька годин до поєдинку на ньому відбувся товариський матч жіночих збірних України і Білорусії), перетворив у в’язку суміш. З переміщенням по ньому футболістів, а тим більше, коли на його клапниках відбувалася силова боротьба, трави в тих місцях уже не було. Тим не менше, команди і за таких умов намагалися продемонструвати комбінаційний футбол. І треба сказати, їм це у багатьох випадках вдавалося. Не було такого – «бий-біжи», футболісти прагнули розіграти м’яча до вірного, і лише зрідка вдавалися до грізної в таких умовах зброї – ударів з далекої відстані.

Першими до важкого газону пристосувалися тернополяни. Фактично дебютна їхня затяжна атака призвела до взяття воріт. Спершу після передачі з правого краю Сергій Загинайлов ударом головою переправляв м’яча у ворота, однак на заваді став кіпер «УкрАгрокому» Сергій Науменко. Та все ж після корнеру «Нива» свого досягла. Подача кутового у виконанні Бориса Баранця і Ігор Мельник ударом п’ятою переправляє м’яча у сітку воріт (1:0). Радості вболівальників не було меж, адже їхні улюбленці давненько так результативно не грали у стартові хвилин. На досягнутому гравці «Ниви» не зупинялися. Особливо в стартові хвилини старався Сергій Шестаков, котрий своїми рейдами по правій бровці затероризував свого візаві. В одному з моментів Шестаков на швидкості увірвався у штрафний майданчик та зробив простріл. Григорій Баранець м’яча не дістав, а Загинайлов вже намірився ціляти по воротах з близької відстані, однак за мить до цього боковий арбітр підняв прапорець, сигналізуючи про офсайд. Згодом Григорій Баранець метрів з 15-ти намагався більярдним ударом поцілити в нижній лівий від кіпера гостей кут воріт. На жаль, тернопільський капітан у рамку не поцілив. Повинен був забивати Шестакова на 20-й хвилині. Після довгої подачі Загинайлова з лівого краю атаки, оборонці забули Шестакова на лінії воротарського майданчика. Проте його удар головою «нивівського» півзахисника прийшовся далеко вище цілі. Атакувальний порив тернополян таки призвів до другого взяття воріт. Найактивнішого у матчі Ігоря Мельника опікун схопив за футболку. Арбітр з Києва Володимир Новохатний спершу показав на штрафний удар (дуже вже розмитою була лінія карного майданчика), однак згодом ближче підійшовши до місця порушення правил, вказав на одинадцятиметровий. Сам постраждалий чітко його реалізував, розвівши м’яча і голкіпера по різних кутах (2:0). Міг Мельник відзначитися і втретє. Після передачі від Бориса Баранця, маленький за зростом нападник «Ниви», якого місцеві фанати вже охрестили тернопільським Мессі, опинився без опіки захисників за 10-12 метрів від воріт. Проте удар Ігоря у ціль не влучив. Кінцівка ж тайму залишилася за гостями з Кіровоградщини. Після невдалих дій центральних оборонців «Ниви» Віталій Пономар метрів з 11-ти «розстрілював» вже лежачого тернопільського кіпера Андрія Новака. Проте наш воротар ногами таки зумів парирував удар нападника суперників. А на останній хвилині першого тайму гості завдали два небезпечних удари з-за меж штрафного майданчика. В обох випадках Новак кулаками зумів відвести загрозу.

Щойно розпочалася друга 45-хвилинка, як м’яч втретє опинився у воротах «УкрАгрокому». Борис Баранець здійснив прохід по правому краю і відкинув м’яч під удар партнеру по команді. Ним виявився Андрій Кікоть, котрий потужним пострілом увігнав м’яча під поперечину (3:0). Далі гра заспокоїлася, гості не особливо намагалися переламати ситуацію на полі, тернополян ж маючи комфортну перевагу, діяли по рахунку. І навіть за цих умов команди повинні були ще не раз забивати. Скажімо, в гостей після потужного удару з-за меж карного майданчика Сергія Любчака і наступного рикошету від Миколи Лазорика, м’яч ледь не залетів у ворота. Натомість у тернополян мав забивати Загинайлов після передачі Шестакова, проте перший з вигідного положення не влучив у ворота.

А ще матч запам’ятався не обов’язковим вилучення автора третього голу. За якихось 10 хвилин Андрій Кікоть заробив перше попередження, а згодом, у епізоді, який не вимагав фолу, і друге попередження, яке автоматично перетворилося на червону карту. Головний тренер «Ниви» Ігор Яворський одразу ж укріпив опорну зону півзахисту, випустивши на поле Василя Білого, і матч тернополян без особливих зусиль довели до логічної перемоги.

Отож, ця перемога дозволила «Ниві» пробитися до числа 16-ти кращих команд в кубку України. Жеребкування 1/8 фіналу відбудеться у п’ятницю, 27 вересня. Процедура жеребкування пройде у Будинку футболу. Розпочнеться захід об 11.00. Жереб, як і на стадії 1/16 фіналу, знову буде «сліпим», тобто не буде обмеження щодо можливого вибору суперників.