Старший солдат Андрій Бобрик із с. Сороцьке Теребовлянського району призваний на строкову службу до Збройних сил України в кінці квітня 2013 року, зараз йому виповнилось лише 20 років, служив і служить у 24-й окремій механізованій Залізній бригаді.

Почалась війна на Сході України, і солдат будь-що прагнув захистити свою Вітчизну. І от 4 липня 2014 року він підписав контракт і в той же день потрапив у зону АТО. Спочатку військовий підрозділ Андрія стояв в Артемівську, с. Дмитрівка, м. Щастя, інших місцях. Солдат здобув спеціальність оператора-навідника бойової машини піхоти (БМП) ще на початку строкової служби у 169-му військовому навчально-тренувальному центрі «Десна», а нині він заступник командира БМП-2.

«Останнім часом, – розповідає Андрій Бобрик, – ми стояли в Кримському, неподалік від 29 блокпоста, і з колишнього нашого 31 блокпоста 26 березня 2015 року сепаратисти почали артилерійський обстріл зі всіх дозволених і недозволених умовами перемир’я жерл. Коли вони почали гатити, якраз перед тим ми всі мали вилазити через люк з машини. Я в той час був без бронежилета і просто під кришкою люка, тому й почав першим вилазити з машини. І тоді ж один із снарядів прямо попав у нас. Мене ударною хвилею кинуло на землю у бік, а 5 товаришів у середині машини загинули миттєво, один залишився живим, але тяжко поранений, він зараз перебуває в реанімації Харківського військового шпиталю. Після вибуху нічого не пам’ятаю, знепритомнів. Коли прийшов до тями, побачив біля себе медика, це було у польовому шпиталі. Перші дні не міг нічого їсти, мене нудило, боліла голова. Але мені на місці сказали, що я просто отруївся, з’їв щось не те. Тому пішов служити далі і стояв на блокпосту аж до 20-х чисел квітня цього року, проте легка нудота і головні болі не зникали. Звернувся до командира, і мене того ж дня відпустили додому. Щиро дякую йому, добрий і чуйний, справжній чоловік! До Лисичанська підвезли наші хлопці-вояки, звідти на поїзді вирушив до Києва, потім до Львова і до Тернополя. Коли прибув додому, у мир і спокій, зі мною щось почало робитися, стався нервовий зрив. Забрали до Теребовлянської ЦРЛ в реанімацію, потім перевели в неврологічний відділ, де приймав крапельниці та заспокійливі пігулки. Справи йдуть на покращення і незабаром думаю повернутися у стрій».

Таки є Боже провидіння на світі й Ангели-охоронці також є, Андрій у цьому впевнений. А ще воїн розповідав, що у їх підрозділі був собака, його він підібрав в Артемівську неподалік блокпоста. Тварина відчувала наперед всі обстріли ворогів і попереджала воїнів про це. Бійці прозвали його «Барсом», якщо розшифрувати назву, то звучить так: бойова артилерійсько-розвідувальна собака.  Одного разу його загубили біля м. Щастя, але «Барсик» до с. Дмитрівка, до своїх товаришів, прибіг сам. На рахунку чотирилапого друга багато врятованих життів воїнів. Через такі здібності тварину і по телебаченню показували не раз. На жаль, під час одного з обстрілів поблизу с. Дмитрівка «Барс» по-геройськи загинув. Він не встиг заскочити в люк БМП, його прошило багатьма осколками…

У Теребовлі Андрієві допомагали воїни АТО, які знаходяться у відпустках, зокрема Ігор Савіцький, а також волонтери. Нині Андрієві допомагають тернопільські волонтери пройти курс реабілітації в Грузії. У 20 років таке страхіття пережити – це не кожному під силу. Та, як кажуть, в отчому домі і небо ближче, от і допомогли Андрієві всі: і рідні, і друзі, і свої теребовлянські, лікарі. Все ж необхідно згадати і про такий бік справи: це ж іще минулого року наш Верховний головнокомандуючий Збройними силами України обіцяв не посилати на передову юнаків віком 18-20 років навіть тоді, коли вони туди самі рвуться. Обіцянки потрібно всім виконувати, особливо чоловікам, та ще й Президентам!

Віктор Аверкієв, “Номер один