Голова Тернопільської облради Олексій Кайда зустрівся з новим главою УГКЦ Блаженнішим Святославом Шевчуком.

Під час зустрічі, що відбулася 27 квітня у Києві, було обговорено низку питань щодо діяльності церкви в Україні та на Тернопільщині зокрема.

«Перш за все хочу від імені Тернопільської громади та від себе особисто побажати Вам здоров’я, сил і наснаги в служінні Богові, Греко-Католицькій Церкві та вірянам України, а також найшвидшого становлення єдиної Київської Церкви», – такими словами привітав нового Главу УГКЦ Олексій Кайда.

Очільник облради обговорив із Блаженнішим Святославом питання охорони церков – перш у збудованих у минулих століттях. «Вважаю за потрібне внести клопотання про ухвалення державної програми захисту історичних культових споруд. Адже відомо, що кількість дерев’яних церков з кожним роком зменшується. На Тернопільщині є церкви ХVІ століття – це дерев’яні споруди, які належать не одній парафії, а загалом усьому українському народові. Адже українська нація їх будувала, зберігала і до цього часу піклується, щоби вони не знищувалися», – зазначив Олексій Кайда.

Натомість Блаженніший Святослав звернув увагу голови Тернопільської обласної ради на проблему сектантства, адже: «Сектантство в Україні у  нинішній час набирає все більших обертів. Тому перш за все постає питання про захист українців, яких намагаються задурманити «нові віяння», «нові церкви», а простіше – секти».

На завершення зустрічі Олексій Кайда подарував Блаженнішому ікону Зарваницької Матері Божої та книгу «Життєвий шлях Патріарха Йосифа».