Поїсти справжнього джурину і кулешу та потанцювати під запальну українську музику запрошують 9-10 червня в село Нирків Заліщицького району.

Міжрегіональний етнофестиваль “Джурин-фест” збирає своїх відвідувачів. Цього року їм запропонують послухати гурти “ТіК”, “Тартак”, “Анна-Марія” та безліч інших виконавців. А також пригощатимуть етнічними стравами та розважатимуть фольклорними забавами, – пише “20 хвилин”.

— Свої фольклорні виступи привезуть до нас майже всі сільські ради Заліщицького району Тернопільщини, — каже начальник відділу культури та туризму Заліщицької райдержадміністрації Оксана Безушко. — Окрім них, приїдуть також і фольклорні колективи з Івано-Франківської, Львівської та Рівненської областей. Чекаємо і на гостей із Запоріжжя та Хмельниччини.

Будуть на святі також десятки народних умільців із різних регіонів. Вони привезуть на фестиваль свої вироби із кераміки, писанки, вишивку, гуцульські вироби та сувенірні монети.

Загалом організатори кажуть, що подивитися буде на що. Адже “Джурин-фест” – один із наймасштабніших етнофестивалів в Україні.

— Для гостей фестивалю виступатимуть такі відомі українські гурти та виконавці, як “Тартак”, “ТіК”, “Анна-Марія”, Віктор Павлік, Тетяна Кисляк та інші, — продовжує пані Безушко. — Також усіх охочих пригощатимуть кулешем та нашим традиційним джурином.

За словами жінки, джурин — це щось схоже на зелений борщ, але смачніше. Готують його на сметані та сироватці, а також додають квасолю та картоплю.

Програма фестивалю:

9 червня

11.00 – Відкриття фестивалю, ярмарок-виставка виробів народних майстрів
12.00 – Офіційна частина фестивалю, виступи фольклорних колективів
14.00 – Виступи сучасних українських естрадних виконавців
14.40 – Виступи гостей фестивалю з областей України
16.00 – Виступи сучасних українських естрадних виконавців та гуртів
22.00 – Запалення святкової ватри
22.30 – Молодіжна дискотека

10 червня

11.00 – “Караоке в Червоному”
13.00 – “Козацькі забави”
16.00 – Виступи сучасних українських гуртів та естрадних виконавців
17.00 – Офіційне закриття фестивалю