Пара аферисток – 26-річна донеччанка та 22-річна кримчанка – за два тижні роботи в Тернополі обдурили 35 людей, пропонуючи їм працевлаштування на дому.

Жінки винайняли офіс в центрі міста та, назвавшись фірмою „Арбат”, дали рекламу в місцевій газеті про працевлаштування. Клієнтам пропонували роботу вдома – сортування ґудзиків, скручування кулькових ручок, клеєння марок чи прасування білизни. За тиждень обіцяли заробіток у вісімсот гривень.

“Найсмішніше, що пропонували збирати елітні ручки Parker. Я мав їм 200 гривень заплатити і договір укласти, а вони обіцяли через місяць вже ручки для збірки прислати. Розповідали, що самі з Вінниці. На стіні повісили якийсь сертифікат з печаткою. Але в них на обличчі було написано, що аферистки – я їм так в очі і сказав. Дівчата ще щось доводили, показували якісь документи, а потім сказали: „Не хочете, то не треба”. За два дні мені вже з міліції подзвонили – найшли мій номер в їхньому мобільнику”, — розповів Gazeta.ua один з відвідувачів офісу аферистів, тернополянин Петро Щепанюк.

В міліції розповідають, що в договорі, який шахрайки пропонували підписувати клієнтам, мова не йшлася про працевлаштування. 200 гривень платили нібито за те, що “Виконавець надає замовнику консультаційно-інформаційні послуги”. Однак, навіть цих послуг клієнти не отримували. Правоохоронці припускають, що окрім 35 людей, які вже написали скаргу в міліцію, багато клієнтів „Арбату” досі чекають дома на роботу.

Проти шахрайок порушили кримінальну справу за статтею „Шахрайство”. Їм загрожує до трьох років позбавлення волі. Одна з підозрюваних вже судима за тією ж статтею.