Як відомо, ще перед початком виборчих перегонів «свободівець» Олексій Кайда за підтримки свого патрона Олега Тягнибока домовились із пропрезидентською партією, щоб та не виставляла на мажоритарному окрузі, де балотується Кайда, нікого в конкуренти, тим самим розчистивши Олексію Петровичу дорогу до парламенту. При цьому домовленість була конкретною – “Свобода” навзамін віддавала крісло свого побратима, діючого голови Тернопільської ОДА Олега Сиротюка.

ОДА, білий дім, обласна адміністраціяВже пізніше з’явилася ще одна інформація: внаслідок узгодження кандидатів на мажоритарних округах Блок Порошенка поступився місцем очільника Тернопільщини “Фронту змін”. А Яценюк пообіцяв посаду голови Тернопільської облдержадміністрації керівнику свого обласного штабу Роману Заставному.

Останній в той час отримав, як здавалося, досить далеке місце в партійному списку «Народного фронту» (№31), відповідно такий розмін (депутатство на губернаторство), зважаючи на досвід та амбіції Романа Йосиповича, був для нього хорошим шансом. Натомість під час виборчої кампанії «Народний фронт» несподівано для багатьох набрав таких шалених обертів, що сьогодні можна зі 100% ймовірністю говорити, що Роман Заставний потрапить по списку «фронтовиків» до парламенту.

Тим самим інтрига знову відновлюється: то хто ж буде тернопільським губернатором після цих виборів?