Ще півроку тому після корупційного скандалу з віце-мером Сергія Надала вважали “кульгавою качкою”, натякаючи на мінімальні шанси бути переобраним на другий термін. Однак сталося диво. Надал не тільки знову став мером, але й переконливо переміг у першому турі. Сьогодні ми з’ясовуємо, що стало складовими політичної реінкарнації Сергія Надала.

Сергій НадалПричина перша – масштабні ремонти

Як це не буде цинічно звучати, але у Надала знайшли ключ до сердець тернополян. В команді мера зробили ставку на візуальний ефект. За кілька місяців тернополяни побачили те, що не могли сподіватися десятки років. Ніби за помахом чарівної палички почали асфальтуватися та розширятися прибудинкові території, з’являтися нові дитячі і спортивні майданчики, вкладитися бруківкою вулиці, бульвари і тротуари. Таких наполегливих залицянь не витримає жодне холоднокровне серце. Це сталося на фоні розчарування у бездіяльності постмайданної влади у Києві та її “говорунах” на місцях. Порівняно з Барною та Хомінцем Надал мало не ангел-трудівник. І тернополяни це оцінили.

Причина друга – “гречка” по-тернопільськи

Одночасно з грандіозним ремонтом міста розпочалася непомітна цільова робота з найменш захищеними верствами населення. З весни, задовго до появи партії забудовника Лила, у Тернополі “на олівець” взяли тих, хто потребує допомоги. Роздачею матеріальної допомоги та продуктових наборів займалися так звані “патріоти тернополя”. Розповідають, що на перших порах куратором цього проекту був секретар міськради Турський. Однак з появою партії Лила частину тягнибоківців відлучили від цілющого джерела голосів, залишивши лише тих, хто здатен самостійно профінансувати немалі видатки. Власне, наявністю чи відсутністю власних ресурсів пояснюється різниця в голосуванні за кандидатів від “Свободи” у різних округах. Там, де націоналісти не встигали, цією роботою займалися кандидати “Солідарності правих сил”. Власне, у цій взаєзамінності слід шукати рівномірність результатів Надала по всьому місту.

Причина третя – реінкарнація “Свободи”

Вирішальних 10-15%, які дозволили Надалу перемогти в першому турі, приніс новий політичний тренд. Історія з гранатою під Верховною радою та наступні за нею арешти, обшуки та виклики на суд створили “свободівцями” ореол мучеників за правду. У Тягнибока вдало використали незадоволеність суспільства владою і, замаскувавши свої прорахунки, скористалися кон’юнктурою жертв політичних репресій. Це допомогло “Свободі” істотно відновити позиції в багатьох регіонах та вперше з часу поразки на виборах до Верховної ради повернутися у вищу лігу української політики.

Причина четверта – вмілий чорний піар проти опонентів

Це головне досягнення технологічного штабу мера. З середини серпня можливі і неможливі опоненти Надала не мали можливості розправити спину. Зі шпальт газет, новин на радіо та телесюжетів полилися тони відбірної війни компроматів. Найбільше від цієї атаки постраждали рейтинги Пастуха, Ландяка і Вонса. Також це на собі відчув Ратушняк, коли спробував заручитися підтримкою Яроша. Усі рупори Надала миттєво кинулися на спростування цієї інформації. Але основною ціллю була “Самопоміч”. Завдяки війні компроматів тернополяни дізналися багато нового про партію Андрія Садового. Зрештою, мета була досягнута – у частини виборців відпало бажання йти на вибори.

Причина п’ята – слабкість та безликість конкурентів

З великої кількості опонентів, не кажучи про технічних кандидатів, жоден не зміг донести виборцям, що він зробить краще від Надала. На ранньому старті кампанії спробував жорстко критикувати мера ставленник порошенківців Вонс. Однак ще у вересні відмовився від своєї стратегії, що дозволило припустити про таємні домовленості порошенківців з діючим мером. З інших кандидатів ніхто не виявився готовим ризикнути і зіграти “на всі”. Пастуха “грів” в кишені мандат нардепа, Ландяка з Ратушняком – інтереси власного бізнесу. Чию гру грав Бліхар покаже голосування його фракції у міській раді. Є підозри, що виявиться спільною з намірами співвласника віконного бізнесу забудівника Лила.
Загалом, конкуренти Надала не змогли чи не захотіли. Натомість мер зміг і захотів. Ось основний вердикт цих виборів.