5 канал про ТернопільУ понеділок ввечері на національному новинному 5 каналі демонстрували предачу про Тернопіль. Правда, вона була більш схожа на рекламний ролик партії “Свобода” і Сергія Надала.


Автором програми виступила російськомовна жіночка Альона Кочкіна. Її авторські тексти ламаною українською викликали запитання стосовно професійних стандартів. Відповідь знайшлася у фінальних титрах: замовником виготовлення і розміщення передачі виступив ФОП (фізична особа підприємець) А. Кочкіна. Тобто, хтось оплатив зйомку монтаж і трансляцію хвалебної оди нинішній владі в Тернополі через київського підприємця і намагався замаскувати це під об’єктивне журналістське дослідження. Вдалося не дуже.

Впродовж передачі кілька разів пересмикували факти, виставляючи опонентів нинішнього мера в невигідному світлі. Скажімо, перейменування вулиці генерала Черняховського на Героїв Крут записали до активу команди Надала з відродження національної гідності. Аргументи Романа Заставного про незручності для людей, які мешкають на цій вулиці прозвучали після коментаря київського історика-аспіранта, який звинуватив радянського генерала у марній смерті сотень тисяч солдатів і провокуванні згвалтування німецьких жінок Східної Прусії. Туди ж “вставили” слова регіонала Петра Гоча про те, що вулиця Черняховського в місті має бути.  Навряд чи колишнього мера і чиновника з ПР попереджали про кровожерливі історичні коментарі. Відповідно, обоє виглядали ідіотами, які захищають імя генерала-ката солдатів і гвалтівника. На їхньому фоні Сергій Надал, який з сім’єю прогулюється парком і обіцяє на камеру вирішити всі незручності з документами перейменованої вулиці коштом міськради – виглядає однозначно виграшно. Це лише один з прикладів недоетики творців перередачі.  А їх там було вдосталь. Такими фокусами  раніше, за часів Кучми, грішили журналісти центральних телеканалів, коли показували деструктивну опозицію – Ющенка, Тимошенко, Тягнибока.

Для політиків таке жонглювання фактами не дивина. Вони таким займають увесь час, і до виборів, і після. Дивно інше, як “канал чесних новин” дозволив собі показати такий непрофесійний сюжет. Особливо, після візитів до Тернополя генпродюсера каналу і нардепа Юрія Стеця, який на зустрічах з громадянами розкритикував свободівську команду в “пух і прах”.

Андрій Мальований