Минуло сто днів з часу початку роботи 8-ї Верховної Ради. Загальноприйнято, що це перша дата для оцінки того, наскільки ефективними і діяльними є народними обранці.

За Збручем” спробував проаналізувати перші перемоги і невдачі народних обранців від Тернопільщини. У першу чергу – мажоритарників. Їх у нас п’ятеро.

Люшняк МиколаГоловко Михайло1-2.
Михайло Головко, Свобода, Збаразький виборчий округ
Микола Люшняк, БПП-Удар, Теребовлянський виборчий округ

Обоє політиків в позитивному сенсі здивували. Головко з поміж усіх тернопільських нардепів виглядає найдосвідченішим. Якщо в попередньому скликанні його здебільшого розглядали одним з бойовиків партії Тягнибока, то зараз Михайло – один з найактивніших законотворців. В його активі понад 50 законопроектів. За відсутності “старої гвардії” Головко став найбільш помітним з 6 “залишенців” “Свободи” у парламенті. Також додає балів Головку перебування в конструктивній опозиції до уряду Яценюка, який політик часто доречно критикує.
Натомість Люшняк, котрий представляє провладну силу, вигідно відрізняється з поміж чималої делегації тернопільських порошенківців. Негаласливий, як брати Барни. Має фахові знання для роботи в профільному аграрному комітеті. Активність переможеного на окрузі Апостола не дає можливості спокійно перепочити у дні роботи на окрузі, а змушує постійно працювати серед людей. Також Люшняк не покинув волонтерську роботу, якою займався у довиборчий час. Єдиний недолік – низька законотворча активність.

3. Тарас Пастух, Самопоміч, Тернопіль

Здебільшого активність депутата від Тернополя базується на військовій тематиці. Ставши депутатом як Пастух Тарасмобілізований військовослужбовець Збройних сил, Пастух продовжує позиціонувати себе у цій ніші. Працює в профільному оборонному комітеті, частий гість на центральних каналах та у зоні бойових дій.
Натомість у Тернополі, незважаючи на зриму відсутність, Пастух перебуває у вигідному становищі. На нього продовжує працювати немалий рейтинг “Самопомочі”. Крім того, не взявши під час виборів жодних зобов’язань, політик має запас для маневру у лобіюванні питань міста.

4. Тарас Юрик, БПП, Зборівський виборчий округ

Найбільш непомітний тернопільський нардеп. Можливо, це пов’язано з роздвоєнням інтересів. Має формальні зобов’язання перед президентським блоком, від якого обирався. Інша сторона медалі – ділові стосунки з “фронтовиком” Заставним, який доклався до кампанії Юрика на окрузі. До обрання працював у бізнесових структурах Заставного. А зараз пішов услід за Заставним у комітет з питань податкової і митної політики.

Барна Олег5. Олег Барна, БПП, Чортківський виборчий округ

Барні-старшому некомфортно у президентській фракції. Революціонеру за духом важко бути серед тих, хто зробив раціональну ставку на Порошенка. Та навіть приналежність до владної команди не допомогла захистити пільги чортківських і заліщицьких “чорнобильців”, за зняття яких майже одностайно голосувала рідна фракція.
Злий жарт з Барною-старшим зіграли земляцькі стосунки з міністром інформації Юрієм Стецем. Кілька виходів у телеефір показали, якою “білою вороною” є революціонер серед столичних акул мікрофона. “Глупа” дискусія з волонтером-Притулою та виступ на зборах псевдобійців доповнили перелік нерозбірливих вчинків нардепа з чортківської провінції. Хоча ніхто не відміняв суспільний попит на експресивних та революційно налаштованих політиків.