Існує давня історія про те, як один досвідчений начальник передаючи владу молодому наступнику, залишив три конверти.

І дав відповідну настанову:

– Якщо справи йтимуть погано, перший конверт відкриєш через рік. Якщо ж ситуація погіршуватиметься, другий конверт відкриєш через два роки. А якщо вже зовсім безвихідь — відкривай третій конверт.

Працює новий керівник рік. Куди не кинь, все справа не ладнається. Приходить заповітний день, відкриває він перший конверт, витягає записку: «Вали усе на мене». Збирає начальник підлеглих, розповідає, який же поганий був його попередник… На другий рік ще гірше — все валиться. Записка у другому конверті: «Покайся». Виконує керівник і цю пораду.

Третій рік ледве досиджує до кінця — ну цілковита безвихідь. Хапається за третій конверт і читає: «Готуй три конверти».

Це, звичайно, жарт. Але повсякденне політичне життя підказує, що в жарті є лише частка жарту, а решта… Вчорашня спроба телеканалу ІНТБ провести телемарафон на тему 100 днів перебування на посаді Сергія Надала нагадала історію про перший конверт.

Міський голова у відповідь на критичні зауваження попередніх гостей програми побудував свою розмову з ведучим на нагадуванні гріхів попередньої міської влади. Мовляв, залишили новій владі 15 мільйонів боргів, неефективно контролювали роботу ЖЕКів, “проїли” кошти на ремонт доріг, але якісного не зробили, вибірково звільняли забудівників від сплати внеску на розвиток міста. Деякі з них, за твердженням Сергія Надала, можуть мати “перспективи” розгляду правоохоронними органами.

Тому є всі підстави говорити, що команда міського уже відкрила перший конверт і діє суворо за інструкціями. Чи не зарано?