3 мільйони 600 тисяч гривень не вистачає на зарплати працівникам освітньої галузі міста Тернополя. Необхідну суму сподівалися отримати із додаткової дотації з державного бюджету, яка надійшла до обласного бюджету. Дане питання депутати мали розглянути на сесії у четвер. Але черга до нього так і не дійшла. Бюджетне питання розглядатимуть у вівторок, 20 грудня.

Ще перед початком сесії на засіданні бюджетної комісії депутати не дійшли згоди щодо окремих питань, які стосувалися розподілу бюджетних грошей. Як заявив представник фракції Партії регіонів Павло Федик, каменем спотикання стала сума, яку планувалось виділити для міста Тернополя. Регіонал побачив у цьому передвиборчу риторику.

– Є сьогодні позиція однієї із фракцій Тернопільської обласної ради, яка знаючи, що один із її очільників піде по місту Тернополю, хоче отримати додаткові кошти на місто. На бюджетній комісії вимагалось місту Тернополю ще одного додаткового мільйона через те, що вони у свій час прийняли неефективні управлінські рішення, незважаючи на податкове минуле їхніх фінансових очільників. Я розумію їхнє бажання «вирвати» для себе додатковий мільйон. Але, я розумію і бажання кожного бюджетника отримати те, що йому зобов’язана дати держава. І не вина лікаря, вчителя чи дитини-сироти, що якийсь менеджер приймав неефективні рішення, – заявив Павло Федик.

Захищати честь міста прийшов у сесійну залу міський голова Сергій Надал. Очільник Тернополя погодився із думкою регіонала, що потрібно покарати неефективних менеджерів. Але не міських, а обласних.

– Я думаю, що треба спочатку звернутися до голови обласної державної адміністрації, щоб він покарав неефективних менеджерів, які спочатку року зробили неправильний розподіл коштів, особливо в частині фінансування бюджетників стосовно освітян і лікарів міста Тернополя. Поставити великий знак запитання, чому у понеділок фінансове управління зібрало на нараду представників всіх районів, за виключенням міста Тернополя і не врахувало ті пропозиції, які місто надало по освіті і медицині. І цілком погоджуюся із представниками партії Литвина, які говорять про те, що потрібно зробити розподіл пропорційно, – сказав мер.

За інформацією Сергія Надала, сьогодні на заробітні плати Тернополю загалом бракує 5 мільйонів 300 тисяч гривень. Крім того, 1 мільйон 900 тисяч не вистачає на теплоносії. Сумарно виходить понад 7 мільйонів гривень. А у проекті рішення, який подала облдержадміністрація на розгляд обласної ради, Тернополю заплановано виділення лише 2 мільйонів 100 тисяч гривень.

Не згідні із таким розподілом і самі освітяни. Кілька десятків вчителів прийшли під стіни обласної ради із вимогою віддати їм зароблені гроші. Як повідомила голова профспілки працівників освіти і науки міста Тернополя Валентина Кухар, цього року  вперше директорам шкіл довелося вмовляти людей йти у безоплатні відпустки.

– Коли ми людям це говорили, вони говорили нам: «А уряд наш йде у відпустку без збереження заробітної плати?». Що було відповідати? Неодноразово ми зверталися до Президента нашої країни. Чомусь стало так заведено, що освіта фінансується на 10-10,5 місяців. Сьогодні зроблене можливе і неможливе. Нам не вистачає усього 3,6 мільйона і ми вимагаємо ці кошти нам дати. Як можна Козівському району давати 1,5 мільйона і місту Тернополю таку ж суму, при всій повазі до цього району. Як можна порівнювати школу села і школу міста. В школі у класі 7 учнів, а у міській школі 37. А заробітна плата однакова, – наголосила Валентина Кухар.

Представниця освітян міста також запевнила, що вчителі і вихователі готові приходити до обласної ради ледь не щодня, а у разі потреби вдатися і до більш рішучих кроків. «Віддайте те, що належить освіті міста Тернополя», – закликала наостанок Валентина Кухар.

До речі, про несправедливий розподіл понад 19 мільйонів гривень, що надійшли з держбюджету, нарікали представники майже усіх депутатських фракцій. У п’ятницю має відбутися засідання бюджетної комісії обласної ради спільно із представниками облдержадміністрації для врегулювання усіх спірних моментів при внесенні змін до обласного бюджету на 2011 рік.