25 грудня 2012 року мало відбутися друге засідання 45-ї сесії Тернопільської обласної ради. На розгляд депутатів було винесено декілька десятків господарських та бюджетних питань, серед яких – погашення заборгованості із заробітної плати працівникам освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту. Незважаючи на проведені попередні засідання профільних комісій, погоджувальної ради керівників фракцій обласної ради, через відсутність більшої частини депутатів розпочати сесію не вдалося.

 

Серед інших, депутати планували ухвалити звернення щодо збереження 11-ї окремої гвардійської артилерійської бригади та звернення стосовно спільних дій Тернопільської та Львівської обласних рад із організації реконструкції аварійних ділянок автомобільної дороги Львів – Тернопіль (Н02). У порядку денному не було жодного політичного питання. Але, попри це, зібрати сесію не вдалося.

Згідно з письмовою реєстрацією, в залі було зареєстровано 52 депутати, зокрема, фракція ВО “Свобода” в повному складі. Однак кількості присутніх депутатів не вистачило для початку роботи сесії.

Ця подія стала продовженням антисоціальної безвідповідальної політики представників антиукраїнської Партії регіонів та її сателітів – комуністів. Саме вони відповідальні за протизаконне, антиконституційне блокування питання поповнення депутатського складу Тернопільською обласною виборчою комісією, яка повністю підконтрольна провладним силам і очолювана представником комуністів Сергієм Іщенком.

Злочинна бездіяльність відбувається з ігноруванням чисельних рішень окружного адміністративного суду, якими прямо зобов’язано виборчу комісію оголосити набуття повноважень депутатами Тернопільської обласної ради.

Водночас, необхідно зазначити, що й Центральна виборча комісія стала фактичним співучасником злочинної змови проти громади Тернопільщини, оскільки не реагує на порушення та не вживає передбачених законодавством заходів впливу до обласної виборчої комісії.

Практика діяльності комісій по Україні показує, що за таких умов єдиним реальним способом впливу на ситуацію є розпуск обласної виборчої комісії або заміна її членів саме Центральною виборчою комісією.

Приклади інших областей, зокрема Вінницької, демонструють, що за наявності відповідальної позиції такі рішення можливі.

Численні звернення до органів державної влади, прокуратури, внутрішніх справ виявили їхнє повне небажання врегулювати ситуацію в області. Таким чином, має місце сплановане блокування діяльності вищого представницького органу Тернопілля за співучасті вищих керівних органів держави. Саме їхня бездіяльність призводить до ігнорування життєво важливих для Тернопільщини питань.

Фракція ВО «Свобода» у Тернопільській обласній раді