Як ми повідомляли, на Тернопіллі отруйні речовини потрапили не лише у ріку Серет. забрудненою виявилася і ріка Тайна на Гусятинщині. Туди зливав відходи та хімікати Самолусківський крохмальний завод. Наразі роботу цього підприємства припинено.

За даними прес-служби ОДА, ще 18 квітня Держекоінспекцією у Тернопільській області було здійснено перевірку згаданого підприємства та встановлено сліди потрапляння відходів (мезги картоплі) у річку Тайна, а також факт змиву водою піни, яка утворилась від спінювання мезги картопляної.

Згодом було встановлено, що відходи від переробки картоплі потрапляють у два бетонні накопичувачі, які є застарілими і частково зруйнованими, через що постійно відбувається скид у р.Тайна.

Враховуючи те, що організаційно-технічні заходи та заходи адміністративного реагування не привели до усунення порушення, заступник Головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища травня 2012 року виніс рішення про тимчасову заборону (зупинення) діяльності ТОВ «Самолусківський крохмальний завод».

Наразі проводяться роботи з видалення відходів мезги картопляної з відстійників з метою підготовки їх до ремонту.