Незважаючи на те, що до президентських виборів залишилося більше півтора року, в областях починають розгортатися штаби головних кандидатів.

Гоч

Частина перша. Влада

Першою на Тернопільщині до виборчої роботи взялася влада. Збереження Януковича при владі – завдання “номер один” для всієї вертикалі. Це добре розуміють місцеві посадовці, для яких – це єдиний спосіб самозбереження. У випадку поразки Януковича цим «професіоналам» на Тернопільщині нічого не світить.

У регіоналів процес створення штабів розпочався ще на початку літа. Активна підготовча робота триває кілька місяців. Розповідають, що партія влади вирішила звернутися до давно апробованої методики імені Ореста Муца. Чиновники та партійці складають списки тих, хто може спокуситися на грошові знаки в обмін на голос або за посадою змушений голосувати за діючого президента.

Але це на місцях. Всередині обласної влади триває “підкилимна війна” за право очолити президентський штаб. За статусом ця посада мала б відійти голові ОДА Валентину Хоптяну. Однак не зрозуміло чи довго втримається на посаді людина з надзвичайно низькою підтримкою населення та місцевої еліти. Президентські технологи вимагають, щоб на місцях на Януковича працювали авторитетні керівники, які своїм прикладом мають витягувати «за вуха» популярність київського боса. З такими авторитетами на Тернопільщині великий дефіцит. Тому доводиться обирати з того, що є.

На це місце технічного керівника претендують “сірі кардинали” з ОДА – Петро Гоч та Юрій Желіховський, а також близький до олігарха Дмитра Фірташа голова Заліщицької РДА Олег Барчук та тимчасовий очільник Тернопільської облради Сергій Тарашевський. У Гоча з Желіховським давня внутрішня конкуренція. На парламентських виборах обоє провалили кампанії кандидатів від влади. Петро Гоч допоміг, як кіт наплакав, бізнесмену Василю Чубаку на Півдні області, а Желіховський злив кампанію ставленика Сім’ї, банкіра з Донбасу Володимира Клименка.

Як бачите, резерв кадрів у Банкової на Тернопільщини вкрай скупий. На щастя для вищеперелічених діячів, штабів у Януковича буде не один, а кілька. Не виключено, що робота знайдеться не тільки для Гоча з Желіховським, а ще й для Тарашевського, який годиться на роль балакучої декорації у виборчій кампанії Януковича на Тернопільщині.