Несподівану розв’язку обласної спікеріади винайшли місцеві порошенківці. Як стало відомо з неофіційних джерел, партія влади планує піти шляхом “Опозиційного блоку”, який в одній в областей, незважаючи на результати виборів, “почистив” списки відповідно до волі спонсорів.

Заставний Роман, Барна Степан, Юрик ТарасНатомість на Тернопільщині з “підвалу” виборчого списку БПП планують підтягнути “довірених” до Барни осіб. Передусім йдеться про рідного брата нардепа Юрика – Юрія, який за наслідками виборів опинився на 43-му місці. Також не проти піднятися у списку і зайняти депутатське крісло одіозний “автодорожник” Богдан Юлик, якого підгайчани “затягнули” на 32-те місце. Через цю забаганку керівництва області понад 20 кандидатів в депутати від президентської партії мають відмовитися від майбутнього депутатства. Йдеться про осіб, які у внутрішньопартійному рейтингу зайняли місця з 19 по 42. Також триває пошук серед депутатів, яких “прощупують” на предмет відмови від набуття повноважень.

Причиною таких екстраординарних дій є те, що голова ОДА Степан Барна вагається щодо кандидата на посаду обласного спікера від Блоку Порошенка. За наслідками виборів у прохідну частину списку не потрапила жодна особа, на яку б міг покластися Барна. Розповідають, що через це у намісництві Порошенка не можуть визначити дату першої сесії. Ні тимчасовий заступник Овчарук, ні аграрний ректор Іванишин, які розпочали спікеріаду, Барну категорично не влаштовують. Ще категоричніше проти цих кандидатів, кажуть, налаштований інший акціонер влади на Тернопіллі Роман Заставний. У нього, як розповідають у кулуарах, свої плани на майно обласної ради. Зокрема, на тернопільський аеропорт. Тому поява чужої людини за штурвалом спікера йому небажана. Натомість брати Юрики є тою ланкою, яка з’єднує в одне ціле спілку Барни і Заставного.