Чергова спроба працевлаштувати ще одного студентського товариша Степана Барни викликала переполох серед журналістської тусовки. Мова йде про спробу призначити редактором газети “Свобода” Віктора Уніята.

Віктор УніятКолектив редакції, яка зараз перебуває у стадії підготовки до приватизації, різко виступив проти спроби призначити редактора “зі сторони”. Довгий час “Свободу” очолює у статусі виконуючого обов’язки редактора Михайло Лисевич. Журналісти підозрюють, що через заміну головреда владна верхівка хоче взяти під контроль процес приватизації газети. Висуваються версії, що “під шумок” роздержавлення газетярам можуть втулити престижне державне приміщення у самому центрі міста. Наразі головними лобістами призначення Уніята редактором “Свободи” є заступник Барни Юрій Юрик та головний “квазімодо” Білого дому Іван Бабійчук.

Цікаво, що претендент, як і Барна, Юрик, Бабійчук, Крупа, Хомінець та інші менш престижні теперішні посадовці, навчався на історичному факультеті Тернопільського педінституту. У зв’язку з цим не беремося досліджувати популярну у верхівці області тему “хто кому кум”.

З політичною кар’єрою Уніяту не пощастило. Більш досвідчені партайгеносе ближче “підмостків сцени” не підпускали. Здебільшого виконував “технічні” ролі – дописував, переписував, допомагав. Під час парламентської кампанії разом з теперішнім очільником Збаразької РДА Анатолієм Качкою виконував почесну місію “очей і вух Барни” у штабі радикалів Ляшка. Це не завадило на останніх виборах до Тернопільської міської ради балотуватися за списком Радикальної партії. Набрав трохи більше 4% голосів.

Більше Уніяту пощастило на краєзнавчій ниві. Автор багатьох цікавих досліджень, співавтор Тернопільського енциклопедичного словника. За протекцією ще одного студентського товариша Василя Хомінця був призначений керівником комунального видавництва “Рада” та отримав престижний кабінет у Білому домі. Однак з того часу видавництво припинило випуск однойменного бюлетеня “Рада”. Очевидно, прийшов час більш престижного завдання.

Читайте на цю тему:

Овчарук проти “Свободи”: колектив обласної газети погрожує страйком