Книгу про духовного провідника українців митрополита Андрея Шептицького презентували у Тернополі. Невдовзі вона з’явиться у бібліотеках міста та навчальних закладах.

Представники духовенства висловили сподівання, що завдяки даній праці історика, професора Київського університету ім. Шевченка Володимира Сергійчука чимало жителів краю зможуть не лише більше дізнатися про життя та діяльність митрополита, а й пережити своєрідну зустріч із ним.

«Одна розмова з Шептицьким змінювала життя людей. Він завжди готовий був до зустрічі з ближніми, щоб їм допомогти. І ця книга – це ще одна зустріч з митрополитом. Цінуймо цю зустріч, пізнаваймо його думки, його заповіти. Хочу подякувати професору та всім тим, хто доклався до появи цієї книги», – сказав під час презентації єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської єапріхї УГКЦ Теодор Мартинюк.

Володимр Сергійчук у своїй праці відкриває нові сторінки та цікаві факти з життєпису Андрея Шептицького. При цьому робить акцент на тому, що митрополит був не лише духовним лідером нації, а й великими українським державником.

Цьогоріч в Україні відзначають рік Андрея Шептицького з нагоди 150-річчя від дня його народження.

«Вже 100 років тому Шептицький заклав орієнтир на Європу, а не на Москву. Він  закликав до релігійного об’єднання, намагався об’єднати ОУН Банедери та Мельника після розколу організації. Бо тільки в єдності сила. Шкода, що тоді його не почули. Шептицький започатковував кооперативи, дбав розвиток сільського-господарства, бо розумів, що без міцної економіки важко збудувати власну державу. Водночас доклався до розвитку освіти, турбувався про збереження української нації», – розповів Володимир Сергійчук.

Водночас він відзначив, що його книга, як і попередня – про митрополита УГКЦ Йосипа Сліпого –  не побачила б світ, якби не допомога голови обласної організації ВО «Батьківщина» Василя Деревляного.

«Пригадую, коли ми вже запустили у друк книгу про Йосипа Сліпого, людина, яка пообіцяла допомогти фінансово, раптом відмовила. І тоді дуже виручив Василь Тимофійович. Він ходив по всіх депутатах Верховної Ради і таки зібрав необхідну суму. Книгу про Андрея Шептицького вдалося надрукувати теж саме завдяки його допомозі, а також голові Івано-Франківської обласної організації ВО «Батьківщина. Я дуже вдячний їм за це, адже популяризація українських світочів духу – це дуже важлива і вдячна справа», – зазначив історик.

Василь Деревляний пригадав, що після того, як роздав книгу про Йосипа Сліпого депутатам Верховної Ради, згодом до нього підходили навіть ті, які є вірними УПЦ МП, і просили більше цих книг.

«Друк таких книг важко переоцінити, тому ми не збираємося зупинятися і в подальшому будемо допомагати Володимиру Сергійчуку. Адже ті, хто мають великі гроші, не надто зацікавлені в появі такої літератури», – зауважив Василь Деревляний.

Кошти від продажу книги заплановано скерувати на потреби тернопільських бійців, які воюють в АТО.

Окрім того 100 книг про Андрея Шептицького викупив кандидат на посаду міського голови Тернополя від ВО «Батьківщина» Михайло Ратушняк для того, щоб передати їх у бібліотеки, а також навчальні та медичні заклади міста.