Як ми повідомляли, новий керівник ”Батьківщини” Арсеній Яценюк дав розпорядження в місячний термін об’єднати фракції “Батьківщини” та “Фронту змін” в місцевих радах.

Роман Заставний саботує об'єднання БатьківщиниУ міський раді обласного центру найпростіший спосіб для виконання вказівки лідера – перейменування фракції “Фронту змін”, до складу якої входить 5 осіб. Обрані за “липовим” списком “Батьківщини” Сергій Кирик та Олексій Сандій фракції не створили та давно виключені з партії з “вовчим білетом”.

Щоправда, й тут у Деревляного з Заставним можуть виникнути проблеми. 3 з 5 “фронтовиків” на чолі з головою фракції Петром Гринчишиним більше року тому відкололися від Заставного. Працюючи на посадах у комунальних структурах Надала, чиновники-депутати Кузьма (водоканал), Мастюх та Гринчишин (електротранс) синхронно голосують з однопартійною “свободівською” більшістю. Очевидно, через це Заставному не вдалося “замільдувати” “Батьківщину” на липневій сесії міськради. Тоді екс-мер розповів, що йому потрібно 4 місяці, щоб

створити фракцію.

Не виключено, що Заставному, щоб виконати розпорядження Яценюка, доведеться виходити з фракції Гринчишина і створювати нову депутатську групу, куди увійде він та ще один “фронтовик” Тарас Юрик. Ймовірно, що також до цієї групи приєднаються інші депутати, адже

згідно регламенту фракція має налічувати 5 осіб.

З іншого боку, неспішність екс-мера у проведенні об’єднання має свої причини. За даними Форбс, тернопільська облорганізація “Фронту змін” фактично ігнорує приєднання до “Батьківщини”. І це питання мали розглядати на вчорашньому засіданні політради Яценюка-Турчинова.