У Тернополі почистили ставок навколо озерця «Чайка», що у парку Тараса Шевченка.

.

Злива, яка пройшла в місті 30 липня, внесла корективи у плани місцевої влади. Першочергово планувалося, що часу на очищення буде більше. Але сильні дощі затопили значну частину озерця. Тому за кілька днів вдалося очистити лише те, що можна було дістати з сухої частини.

– Було вивезено декілька автомобілів битих пляшок, були підняті залишки опорної стінки, смітники, елементи паркового мистецтва 60-70 років. Насправді там багато чого можна було цікавого знайти. Все те, що нам вдалося очистити, очищено і вивезено. Але, на жаль, не усю багнюку, яка в деяких місцях сягала до двох метрів глибиною. Загалом було вивезено близько ста вантажних машин. Це десь одна третина того, що ми планували. Були також демонтовані залишки старого фонтану, очищено ставок від водоростей, прочищені протоки, які були майже повністю замулені, – розповів заступник міського голови Владислав Стемковський.

Тепер в озерці повністю відновлена циркуляція води. А тому можна сподіватися, що водорості не будуть цвісти. А відтак і не буде розповсюджуватися парком неприємний запах.

– Ми не чистили цей об’єкт через чиюсь примху. Насправді була потреба, бо вода цвіла. Зараз протоки поглиблені, а це, в свою чергу, покращить екологічний стан і зовнішній вигляд водойми. Ми взагалі очікували, що там буде гірший стан. Ніхто взагалі не пам’ятав, коли озерце востаннє осушали. Були різні версії, що там і струмки б’ють, і джерела, і русло річки проходить. Тепер ми побачили, за скільки часу його можна осушити, які ресурси для цього потрібні. Адже, якщо ми управляємо цим об’єктом інфраструктури, ми повинні розуміти, як це робити, – вважає Владислав Стемковський.

На всі роботи з очистки озерця було витрачено 80 тисяч гривень. Але насправді вартість таких робіт значно більша. Згідно із проектно-кошторисною документацією, на це потрібно близько одного мільйона гривень.

– Якщо робити професійно і повноцінно це насправді декілька мільйонів. Тому що тут велика поверхня, велика кубатура. За одну добу роботи, помпа з відкачування води витрачає більше тонни солярки. А це вже більше десяти тисяч гривень. А робота людей, техніки. Адже там було залучено декілька бригад,  декілька одиниць важкої техніки. А це все гроші, – додав заступник мера.

До речі, як зауважив Владислав Стемковський, незважаючи на деякі прогнози, людських останків під час очистки озерця виявлено не було.

Фото Галичина.інфо