Україна знову переходить на літній час. Причина цьому Євро 2012. Щоправда урядовці вкотре обіцяють, що Україна таки відмовиться від переходів на літній та зимовий час. Кабінет Міністрів України пропонує скасувати переведення стрілок годинника і встановити в Україні з 1 листопада 2012 року дію другого часового поясу, – повідомляє TV-4.

Відповідний урядовий законопроект зареєстрували у Верховній Раді ще 27 лютого. “У зв’язку з проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року, запропоновано перевести годинникову стрілку навесні на літній час, а восени скасувати дію літнього часу і вже не переводити годинникову стрілку” – йдеться у пояснювальній записці до документа. Тож у ніч з 24 на 25 березня Україна перейде на літній час, тобто стрілки годинника переведуть на годину вперед.

За словами медиків, будь-яке переведення стрілок годинника негативно впливає на психічний і фізичний стан людини. Організм до змін пристосовується близько місяця.

Найбільше, за словами медиків, через переведення стрілок годинника страждають люди, які мають серцево-судинні захворювання чи шлунково-кишкового тракту, з депресією або психічними розладами. Різка зміна режиму дня може спричинити загостерння захворування. Скаржаться на самопочуття також діти, підлітки та літні люди. Лікар-методист “Центру здоров’я” Андрій Зарусінський радить до переведення годинників готуватися завчасно.

– Маємо ще трошки часу, тож бажано трошки раніше пристосовуватися. Раніше вставати, по 10, 15, 30 хвилин на день змінювати свій режим життя. Тому що раптові зміни завдадуть більше шкоди, а поступові пройдуть безболісно, – радить лікар-методист комунальної установи Тернопільської обласної ради «Центр здоров’я» Андрій Зарусінський.

Перше сезонне переведення годинників відбулось у 1908 році у Великобританії. У Радянському Союзі цю норму ввели у 1981-у для економії електроенергії.