У 2011 році, виповнюється 20 років з часу проведення першого молодіжного вишкільного табору «Лисоня» – ровесника незалежності України.

.

Гора Лисоня, яка знаходиться поблизу міста Бережани на Тернопільщині, відома не тільки в Україні, а й поза її межами як місце героїчної битви Українських Січових Стрільців із російськими військами. Це одна з українських святинь, місце, яке вказує нам, що українці прагнули мати свою державу і боролися за неї.

Рівно двадцять років тому, неподалік від села Саранчуки Бережанського району Тернопільської області, для проведення патріотичного вишколу вперше зібрались представники ініціативної групи, яка займалась відродженням діяльності Пласту в Україні. Свій табір вони вирішили назвати на честь пошанування героїчного чину січового стрілецтва – «Лисоня». Як згадував один із організаторів «Лисоні» сл. п. Іван Гавдида, «учасниками табору були біля 70 молодих юнаків та юначок, серед яких тепер бачимо прекрасних молодих науковців, священників та просто відданих українській справі молодих людей. Надалі було прийнято рішення проводити «Лисоню» як табір, що сприяв би консолідації патріотичної української молоді, яка знаходиться в лавах різних молодіжних націонал-патріотичних організацій. З цього часу кожного літа десятки молодих людей з Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Спілки Української Молоді, «Пласту», Молодої Просвіти та інших організацій проходять таборування на Бережанщині»…

У 2003 році, після трагічної загибелі Івана Гавдиди, організатори «Лисоні» прийняли рішення про присвоєння табору його імені.

З 24 по 28 серпня 2011 року «Лисоня» знову прийматиме учасників. До участі в таборі зголосилось більше сотні молодих українських патріотів. В цьому році на таборі, також, планують зібратись і «ветерани» «Лисоні», ті, котрі проходили свої вишколи ще у 90-х роках минулого століття.

Головними співорганізаторами табору виступили громадсько-політичне об’єднання «Українська справа», громадська ініціатива Валентина Наливайченка «Оновлення країни» та, традиційно, Молодіжний Націоналістичний Конгрес.

У програмі табору – ідеологічні дискусії, історичні дебати, спортивні ігри, нічні марші та дружні веселі програми біля ватри, – повідомили у ГО “Українська справа”.