Партія “Фронт змін” прийняла рішення про формування єдиного списку кандидатів у депутати як на мажоритарних округах, так і за партійними списками. Про це заявив Арсеній Яценюк в суботу в Києві. Згідно закону, який забороняє участь у виборах блоків, “фронтовикам” доведеться вийти з лав своєї партії і перейти у “Батьківщину”, щоб потрапити у її виборчий список.

За словами Яценюка, питання складання списку буде узгоджуватися з іншими опозиційними силами, і він буде оголошений 23 квітня, після чого об’єднана опозиція дасть прес-конференцію.

“З 225 кандидатів, які спочатку подавалися, ми передаємо на розгляд контрольної комісії тільки 138 кандидатів, які пройшли ретельну перевірку”, – зазначив політик.

За словами Яценюка, на політраді в суботу також було прийнято рішення, що “кожна партія – і політична партія “Фронт змін”, і політична партія “Батьківщина”- будуть мати право вето на кожного кандидата в депутати як по мажоритарному, так і по загальнонаціональному списку”.

Він також додав, що інші політичні сили, які є учасниками об’єднаної опозиції, в тому числі ВО “Свобода”, однозначно мають право на таке вето.

Говорячи про технічні питання участі партій в майбутніх виборах, Яценюк нагадав, що закон не дозволяє участь блоків, тому “треба буде виконати формальності закону”.

“Комусь треба буде тимчасово залишити лави своєї партії, для того, щоб відновити партійне членство в ній після виборів”, – сказав він.

Яценюк підкреслив, що це технічні процедури, а “політична партія “Батьківщина”, як і політична партія “Фронт змін” існували і будуть існувати”.

Він також нагадав, що об’єднана опозиція має намір провести до Верховної Ради 226 депутатів і таким чином обрати спікера парламенту від демократичної більшості.

За інформацією “За Збучем” із 138 узгоджених кандидатів до прохідної частини спільного списку точно потрапляє тільки нардеп Василь Деревляний. Доля Романа Заставного та інших охочих “покататися” на партійних брендах, замість війни у мажоритарних округах, вирішиться наступного тижня.