З легкої руки піарників міського голови літо у Тернополі – час капітальних ремонтів. Про це щоденно сповіщають з екранів місцевих провінційних телеканалів, на шпальтах газет та в ефірі вуличних і невуличних радіостанцій.

Тернополянам розповідають, якими гарними мають стати вулиці, бульвари та сквери рідного міста. Малюються гарні картинки, демонструються графіки, радіють випадкові перехожі. Це так би мовити зовнішній рекламний бік ремонтів.

З іншого боку, за спалахами телекамер та блиском юпітерів – закулісна боротьба за освоєння десятків бюджетних мільйонів. Наприклад, на капремонт так званих пішохідних зон міська казна виділила понад 20 мільйонів. Це 5 великих об’єктів – капремонт бульварів Данила Галицького (2 черга), Вишневецького, Куліша, 4 черга реконструкції Набережної, капремонт фронтальної доріжки в парку Топільче. По 4 перших об’єктах проведені тендери та йдуть роботи. Цікаво, що за результатами відкритих торгів освоюють бюджетні гроші дві комерційні структури – товариства “Тернопільбуд” та “ТОМ- Інвестбуд”. Фірма будівельного магната Лила виконує роботи на Данила Галицького та Набережній. Загальна сума – близько 9,2 мільйони гривень. Відповідно – 2,7млн. і 6,5 млн. гривень. Принагідно зауважимо, що пан Лило є депутатом Тернопільської міської ради, в більшості випадків синхронно голосує зі свободівською більшістю.

Товариство “ТОМ-Інвестбуд” перемогло у торгах на капремонт бульварів Вишневецького (4,1 млн. гривень) та Куліша (5,8 млн. грн.). Загалом сума освоєних коштів має скласти 9,9 млн. гривень. Цю комерційну структуру, яке є виробником бруківки “Брук-тон” пов’язують з тернопільським підприємцем Василем Мазуриком, який є одним з бенефіціарів товариства. Він більше відомий у Тернополі як власник ПМП “Нортон”. До речі, ця комерційна структура також не обділена при виконанні ремонтних робіт.

Цікавий факт: за збігом обставин саме “Нортон” є генеральним партнером (очевидно, що й спонсором) телепрограми на одному з провінційних каналів, яка активно піарить комунальні здобутки мерії Надала.