Як тернопільські гімназисти святкували день народження

22/09/2011 0
Розмір тексту:

Двадцяту річницю з дня відродження відзначила 21 вересня Тернопільська Українська гімназія імені Івана Франка.

.

Після проголошення Незалежності України у 1991 році в нашій державі, де таких закладів ніколи не було, почали створювати гімназії. У Галичині, де вони були ще до Другої світової війни, гімназії почали відновлювати. Так 20 років тому відродився 114-річний навчальний заклад – Українська гімназія імені Івана Франка. Досягнення її талановитих учнів та випускників за останні два десятки років прославили гімназію не лише в Україні, а й за її межами, – повідомляє TV-4.

– Я пишаюся, що навчаюся саме в цьому закладі. Він допомагає не лише здобути неймовірні знання. Він виховує нас в національному, патріотичному та інтелігентному плані. Ми виходимо звідси людьми з великої букви, – зізнається учениця 7-Б класу Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка Світлана Рудик.

– Ми тут вчимося вже третій рік, і ця школа має велике значення як для нас, так і для багатьох учнів, – додає учень 3-А класу Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка Дмитро Швець.

А учнів і справді чимало – близько семи сотень. Учителів – майже вдесятеро менше. Та це не заважає педагогам уміло та мудро навчати і виховувати.

Особливою подією стала двадцята річниця відновлення гімназії для наймолодших її учнів. Їх посвятили у гімназисти. Відтак навіть у юному віці вони добре розуміють: вчитися тут – справжня честь. Тому і свято для них – подвійне.

До урочистостей готувалися не лише першачки. На святкову фотовиставку світлини з занять, святкувань та дозвілля приніс кожен клас. Адже шкільне життя тут – цікаве та багатогранне. Відтак, зізнається директор гімназії, охочих поповнити шкільний колектив – чимало.

– Класів ніби і зменшилось, але наповненість в класах збільшується. Дуже велика кількість дітей хоче навчатися в гімназії, і нам деколи нелегко здійснювати відбір. Зізнаємось, є переповнення – понад 30 дітей в класі, – каже директор Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка Анатолій Крижанівський.

Ті ж, кому доля судила називати Українську гімназію Імені Івана Франка рідною, твердо обіцяють виправдати сподівання.

загрузка...

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • Яка з представлених у міськраді політичних сил захищає Ваші інтереси?

    Результати

    Loading ... Loading ...