Щомісяця за вивезення сміття один тернополянин платить 3 гривні 47 копійок. Та цього мало, вважають підприємці. І пропонують переглянути тариф на їхні послуги. Обґрунтовують це зростанням цін на пальне та необхідні матеріали.

«Одне колесо китайське, те, що було по 4,3 грн, сьогодні 7,9. Мастило, я брав його десь тиждень тому, – заплатив за 200-літрову бочку 19 тисяч. І зараз ті ціни, які ми пропонуємо, все одно залишаються найдешевшими з усіх міст України», – запевняє директор ДП «Фірма Альтфатер Тернопіль» Василь Орденас.

«Вагомою, дуже вагомою складовою тарифу є, наприклад, амортизація того самого контейнеру. Оскільки всі контейнери в нас тепер європейського зразка, то вартість нового такого контейнеру приблизно 600 євро, користований контейнер – 170 євро. Пластикові контейнери коштують десь в районі 220 євро. Так само і запасні частини. Машини, як правило, в нас «Мерседеси». Наприклад, тяга коштувала в районі 8 тисяч гривень, тепер коштує 17 тисяч гривень», – додає представник ПП «Екотерн» Богдан Гевко.

Запропонували підприємці тариф 6 гривень 67 копійок. Чи є він виправданим, з’ясовували у міському управлінні ЖКГ.

«Вартість вивезення куба сміття сьогодні 26 гривень 40 копійок. Один контейнер має 1,1 куба. Тобто, фактично, за 26 гривень потрібно виїхати в 5-й ранку екіпажу автомобіля, який повинен бути заправлений, технічно справний, відремонтований, заїхати під житло, забрати цей контейнер, вивести його в Малашівці – за 26 гривень за один контейнер… Ну, ви сядьте в таксі і попросіть, хай вас провезуть зараз один кілометр по місту», – каже заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський.

Востаннє тариф на вивезення сміття збільшували у 2011. І в порівнянні з іншими містами, де ціну змінили ще минулоріч, в Тернополі до сьогодні вона залишалась стабільною.

«В Тернопільському районі, зокрема Миролюбівська сільська рада – 42 гривні, в нас – 26. Ужгород – 75 гривень. Суми – 53 гривні. Чернівці – 51 гривня. Луцьк – 40 гривень. Рівне – 42 гривні. І у Львові розрахунок іде 416 гривень за тонну», – повідомив Владислав Стемковський.

«Тому проект рішення виконавчого комітету ми пропонуємо з таким затвердженням тарифу: вивезення твердих побутових відходів для населення та бюджетних організацій – 42,8, вивезення побутових відходів для інших споживачів – 55,4 гривні за метр кубічний», – проінформувала начальник фінансово-бухгалтерського відділу міського управління ЖКГ Надія Кравець.

Більше за свої послуги просять і ЖЕКи. Якщо зараз тернополяни платять від 50 копійок до 1 гривні 53 копійок за метр квадратний, то тариф пропонують збільшити приблизно від 80 копійок до 2 гривень 45 копійок.

«Ремонт сходової клітки. Якщо в 2011 році одна банка фарби, яка важить 2,8 кг, коштувала 30 гривень, то станом на сьогоднішній день та сама банка коштує 111. На ремонт 9-поверхового будинку іде приблизно 25 банок фарби. Наступна послуга, в якій ми вже фактично збиткові два роки, це освітлення місць загального користування, це освітлення сходової клітки, освітлення підвалів», – каже директор ПП «Благоустрій» Галина Гевко.

«Підприємства, які обслуговують житловий фонд міста, дійшли до того, що не мають чим виконувати, в першу чергу, роботи по поточному ремонту. Не маючи можливості заплатити хоча би мінімальну заробітну плату тим своїм працівникам, які надають послуги з утримання будинків», – розповіла Надія Кравець.

Поки що тарифи не є остаточними. Затвердити їх повинен виконавчий комітет міської ради. Та зробити це комунальники просять до 1 квітня. Адже тоді зростуть тарифи і на інші послуги. А ще звертаються до тернополян з розумінням поставитись до збільшення цін, передає ІНТБ.