Новий тариф на вивезення побутових відходів у Тернополі погодили під час засідання тарифної комісії, яка відбулася в управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міськради. Зараз вартість вивезення сміття на одну людину в місяць становить 3 гривні 47 копійок. Заплановано, що його піднімуть до 6 гривень 67 копійок.

сміття– Діючий сьогодні тариф не відшкодовує собівартості послуг, – пояснює Василь Орденас, директор ДП «Фірма Альтфатер Тернопіль». – Тому ми подали на розгляд тарифної комісії розрахунки, згідно із якими вартість на дану послугу зросте до 6 гривень 67 копійок на одну людину. Основним пунктом витрат для нашого підприємства є паливно-мастильні матеріали. Для того, щоб надавати якісно послугу із вивезення сміття, щоденно на зміну виїжджає  шість сміттєвозів, на заправку яких необхідно 100-120 літрів пального щодня на кожну машину. Запчастини до сміттєвозів, які виготовляють тільки закордоном і, відповідно, прив’язані до курсу валют, зросли в ціні в середньому на 220 відсотків. Зауважу, що пластикові та оцинковані контейнери для сміття, які постійно крадуть, ламають, підпалюють, вартують також недешево: в середньому 5-7 тисяч гривень за один. До речі, ємності для побутових відходів у Тернополі придбані за кошти фірм-перевізників. Мова зараз йде не про прибуток чи про можливість придбання нової техніки, а про виживання підприємства та можливість збереження чистоти в місті.

Директор «Альтфатеру» також зазначив, що у нашому місті декілька років поспіль ціна на послугу з вивезення побутових відходів залишається найнижчою, якщо порівнювати з іншими містами. В Ужгороді, за його словами, така послуга обходиться в 10 гривень 60 копійок, в Івано-Франківську – 5 гривень 95 копійок, у Рівному – 7 гривень 33 копійки, у Львові – 7 гривень 54 копійки, в Луцьку – 6 гривень 6 копійок, в Чернівцях – 8 гривень 40 копійок, в Сумах – 7 гривень 76 копійок.

Проект рішення тарифної комісії про коригування вартості вивезення сміття передали на погодження виконавчого комітету міської ради. І це питання було внесено у порядок денний засідання виконкому 18 березня. Але міський голова сказав, що воно ще неготове до розгляду тому його зняли із порядку денного. В управлінні ЖГК, благоустрою та екології зазанчають, що тариф на вивезеня сміття можуть підняти вже у квітні. І нагадують, що тернополяни можуть оформити субсидії, щоб зменшити витрати на «комуналку».

Ольга Трач

Фото автора