Прийнятий з численними порушеннями скандальний Закон про мови – це один із кроків, який в подальшому може привести до втрати державності. У цьому переконаний  депутат обласної ради від УНП Володимир Гульовський. Він закликає жителів області зупинити наступ антиукраїнських сил.

«На протязі всієї історії України – і за часів Російської імперії, і за часів Радянського Союзу – робилося все для  того, щоб знівелювати українську мову. Бо ці режими усвідомлювали – якщо знищити мову, націю значно легше поневолити. Тепер же антиукраїнські сили в парламенті зробили все для того, щоб цей закон протягнути.

Але відповідальність за всі ці процеси лежить і на пересічних громадянах. Саме вони обирали цю владу. Зараз, як не прикро, суспільство стало ще й аморфним, воно не протестує проти безчинств влади. Протестує лише невеличка частина людей, у них немає масової підтримки. Якби піднявся весь народ і влада б побачила, що її дії викликають супротив суспільства, вона б не посміла робити багатьох речей.

Але нас посадили на голку економічного виживання, посадили на мінімальну зарплату, мінімальну пенсію. У людей всі думки і зусилля скеровані виключно на те, як вижити, національна самоідентичність, самоповага відійшли на другий план», – констатує Володимир Гульовський.

Скруту в державі та панування олігархату він пов’язує з тим, що українці після здобуття незалежності зарано заспокоїлися.

«Ми не викорінили ту номенклатуру, яка по своїй суті залишилась антидержавницькою. Шляхом маніпуляцій та дискредитації опонентів вони зуміли отримати владу вже в оновленій державі. З обранням Президентом України Януковича влада одразу показала, що не є українською.

Але зараз у громадян буде чудова можливість зупинити наступу на все українське. 28 жовтня їм просто потрібно зробити правильний свідомий вибір – на користь тих сил, які стоять на захисті національних інтересів, які відстоювали і відстоюють національні цінності, які не є псевдонаціоналістичними.

Українці повинні зрозуміти – купившись сьогодні на якісь подачки чи обіцянки влади, завтра вони можуть втратити державу. А з цим – і розвіяти свої надії на родинне благополуччя, мрії про добробут, про заможну Україну. Жителі області у жовтні мають продемонструвати своє ставлення до чинної влади і при цьому добре подумати: підтримати популістів чи справді націоналістичну силу. Я вірю в своїх земляків і переконаний, що вони зроблять мудрий вибір», – каже Володимир Гульовський.

Назар Луговий