Здійснивши відповідний моніторинг, працівники КП «Тернопільводоканал» з’ясували, що агресивні стоки на каналізаційні очисні споруди підприємства потрапляли в  основному з промислового мікрорайону міста. Це, зокрема, райони вулиць Бродівська, Поліська, Лук’яновича, Лозовецька, Текстильна. Саме на них наразі  зосереджена  найбільша кількість підприємств, які можуть бути потенційними забруднювачами.

За словами директора КП «Тернопільводоканал» Володимира Кузьми, при систематичному відборі проб з’ясувалося, що скид стоків відбувається саме в нічний період.

– У відібраних у цьому мікрорайоні пробах стоків о шостій годині ранку, ми констатували факт перевищення концентратів шкідливих речовин за певними показниками більш, ніж у десять разів по відношенню до стандартних характеристик стоків, які поступають на каналізаційні очисні споруди. Сподіваюся, що найближчим часом підприємство чи підприємства – забруднювачі будуть виявлені та покарані, – зауважив Володимир Кузьма.

Наразі водоканалівці спільно з правоохоронними та контролюючими органами продовжують здійснювати додаткові перевірки.

Нагадаємо, вчора представники МНС заявили, що скидання зробили або Тернопільський молокозавод, або підприємство «Текстерно».