Вартість води для тернополян може зрости вже у січні. Поки за один метр кубічний води міщани платять 5 гривень 18 копійок. Якщо тарифи переглянуть, доведеться платити щонайменше на 30% більше, тобто 7-8 гривень.

На нові тарифи “Тернопільводоканал” сподівається давно, адже усі резерви підприємство вичерпало і чимало боргує за електроенергію, – повідомляє TV-4.

Тариф на воду, пояснюють у водоканалі, має бути таким, аби прибутки підприємства покривали його затрати, а вода при цьому залишалась доступною для споживачів. Нові тарифи “Тернопільводоканал” розрахував ще в травні, адже вартість електроенергії, мінімальна зарплата, податки та ціни на матеріали зросли давно. Однак їх досі не переглянули. Та й різниці підприємству держава не відшкодовує. Відтак, каже його директор, збитково цьогоріч працювали майже усі водоканали України. З нового року уряд планує поряд з іншими тарифами, як от на електроенергію, автоматично переглядати тарифи на воду.

– Для населення залишається тариф 5,18 грн, але за розрахунками, які ми готували ще в травні, прогнозується їх ріст на 30%. Що буде станом на січень, мені важко спрогнозувати, бо це залежить від багатьх складових: яка буде вартість електроенергії, мінімальна заробітна плата, ставки нових податків і так далі, – розповів директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма.

Цьогоріч підприємство практично скасувало усі премії працівникам, кожен з них використав усі передбачені законодавством дні відпустки за власний рахунок. Зменшити збитковість допомогла міська рада Тернополя, адже водоканал кілька разів звільняли від земельного податку до місцевого бюджету, а за гроші, які виділили чиновники, частково погасили борг підприємства за електроенергію.

– У наступному році ми прогнозуємо серйозні збитки, десь 5 млн грн з урахуванням всіх заходів економії, і якщо нічого не буде переглянуто, то ці 5 млн повинні в щось вилитися. Це буде або борг за електропостачання, що неможливо, бо нам не дадуть так боргувати. Наростання податків також тягне за собою багато санкцій, в тому числі і заставу наших активів, і, звичайно, зарплата – ми також не можемо собі дозволити її заборгувати, бо це – кримінальне діяння. Тобто якщо нас поставлять в таку ситуацію, постане питання про припинення роботи підприємства, – зазначив пан Кузьма.

Щодо заборгованості тернополян, то їх Володимир Кузьма називає чи не найбільш дисциплінованими споживачами. Хоча їх заборгованість – це також резерв для підприємства, вона становить близько чотирьох з половиною млн. грн, три з яких – поточне нарахування.