Очікується, що з нового року у Тернополі зростуть тарифи на водопостачання і водовідведення. Тернополяни не тільки будуть платити більше, а ще й по-різному. Залежатиме це від того, мешканцями якого будинку ви є.

– Тариф для мешканця, який живе в будинку приватного типу, буде на рівні того, який встановлює Національна комісія для водоканалу. Тариф для мешканця багатоквартирного будинку буде включати в себе той самий тариф, який встановлює Національна комісія плюс тариф на здійснення діяльності всередині будинку. Тобто, як мінімум буде два різних тарифи. І наразі десь ми вже стоїмо на порозі того, що, можливо, це буде зроблено навіть з 1 січня 2013 року, – повідомив директор «Тернопільводоканалу» Володимир Кузьма.

Причому мешканці приватного сектору будуть платити за воду менше. А мешканці багатоповерхових будинків більше. Тому що в тариф для багатоповерхівок будуть додатково включені витрати на проведення діяльності всередині будинку. Нині розрізняють три основні види послуг. Це технічне обслуговування внутрішньо будинкових мереж, що сьогодні закладене в структурі тарифу на утримання будинків, та аварійне і абонентське обслуговування, яке закладене в тарифі на водопостачання.

– Залежно від того, яким чином будуть ці послуги надаватися, можуть бути різні і договірні схеми і, відповідно, різний тариф для мешканців. Є певні складнощі пов’язані  з тим, що не в однаковому стані у нас житловий фонд, тариф на утримання житлового фонду є диференційований в залежності від типу будинків. Чи буде так само диференціюватися тариф на надання послуги централізованого водопостачання і водовідведення всередині будинку, також не можливо ще сказати, –  зауважив Володимир Кузьма.

Водночас керівник місцевого водоканалу більше схиляється до того, щоб у Тернополі був єдиний тариф для усіх багатоквартирних будинків. Планується, що послуги на водопостачання і водовідведення з нового року загалом подорожчають орієнтовно на 30%. Причому різниця у тарифах між багатоквартирними і приватними будинками становитиме в межах 15-20%.