Голова ОДА має непогані шанси очолити керівну і спрямовуючу політсилу на Тернопіллі.  Впродовж літа розгорілися закулісні інтриги навколо обласного осередку партії влади

.

Нагадаємо, що партійний осередок ПР уже протягом багатьох років очолює нардеп Орест Муц. Ще навесні партійним висотам нардепа ніщо не віщувало загрози. Навпаки, йому вдалося протиснути на ключові посади кількох своїх людей. Розповідали, що саме тоді Орест Павлович ледве не визначав кадрову політику області. Це неабияк дратувало амбіційного президентського намісника Валентина Хоптяна. Ситуація різко змінилася, коли союзником керівника області став його гуманітарний заступник Петро Гоч. Раніше він асоціювався виключно з інтересами Ореста Муца. Ми достеменно не знаємо, яка чорна кішка пробігла в стосунках нардепа і його вихованця, однак це загострило стосунки між табором голови ОДА і нардепа-регіонала.
В кулуарах почали обговорювати різні версії розвитку подій. Мовляв, керівник області не проти стати ще й головним регіоналом області. Але проблема в тому, що завбачливий нардеп “закрив” партійний осередок для чужаків, фактично приватизував обласну організацію ПР. Незважаючи на показову чисельність, тернопільська парторганізація під повним контролем Ореста Муца, його родини та близького кола товаришів. Для прикладу, згадаємо, що депутатами міської ради від ПР стали четверо родичів нардепа.
Тому можливості голови ОДА вплинути на внутрішньопартійні розклади в Тернополі були мінімальними. Кандидати у “регіонали” мають шанс втрапити до лав партії лише за особистого благословення Муца. Спроби “пропхати” нових членів в обхід обласного партосередку наштовхувалися на категоричну позицію нардепа. Невідомо, чи на обліку тернопільських регіоналів стоїть і сам Валентин Хоптян.
Влада, однак не здається. Навіть більше – в райони відправлені циркуляри щодо вербування в партію влади авторитетних керівників, депутатів райрад та працівників адміністрацій. Якщо раніше таких осіб в добровільно-примусовому порядку заганяли у виборчі списки від ПР, то зараз районні авторитети самі біжать записувати на вступ у партію до Януковича. Очевидно, що на противагу команді Ореста Муца збирається своєрідна база даних. У “час Х” ці люди масово поповнять лави Партії регіонів.
Можливість для цього кадрового попнення несподівано відкрився цього тижня, після того як Сергій Тігіпко заявив про намір своєї партії “Сильна Украіна” влитися в ПР. Нагадаємо, що інший заступник Хоптяна – Юрій Желіховський – тримає під контролем місцевий проект Тігіпка. Хоч формально він і склав повноваження голови осередку, але повний вплив зберіг. Принагідно пам’ятаймо, що й  Валентин Хоптян свого часу рекомендувався на посаду голови Підволочиськоі РДА саме партією Сергія Тігіпка.
Цілком ймовірно, що очікуване влиття “тігіпківців” в ПР, в процесі об’єднання партій, на Тернопільщині обернеться боротьбою за контроль над партійною структурою головою ОДА. Найреальнішим претендентом на місце голови облорганізаціі, звичайно, буде сам Валентин Хоптян. Все буде залежати від того, чи планує він затриматися на роботі в області на довший період. Якщо ж ні, то партійне кермо може дістатися одному з заступників губернатора. Це може бути Юрій Желіховський, який на зорі 2000-х очолював тернопільську ПР, поки його не відтіснив Орест Муц. Можливо, дадуть проявити себе Петру Гочу, якого позбавили усіх партійних посад у помсту за перехід в табір Хоптяна. Об’єктивно, шанси пана Желіховського вищі. Його молодший колега свою роль у цій п’єсі вже відіграв.
Не виключено, що амбіції зайняти місток регіональної “боярині” є  й у першої дами області, яку з великими труднощами помістили у крісло голови ради Гусятинського району, де за дивним збігом обставин голова ОДА перебуває левову частину робочого часу, готуючи місцевий стадіон до випікання найбільшого коровая в історії України.

Андрій Мальований