Орендна плата квадратного метра на місяць в цьому центральному торгівельному центрі  вже добігає 250 гривень! Це більше 30-ти американських доларів, тобто докризовий показник. У чому ж секрет економічного дива?


Ми марно намагалися знайти причини такого різкого зростання вартості оренди комерційної площі. Дохід тернополян ніби не зріс, банки не видають кредити під нормальні відсотки, жодних нових заводі чи фабрик у місті не відкрили, курс гривні не повернувся до 5 за у.о. Рецепт, як виявилося, простий – підняти ціну без жодних пояснень. Для цього власники торгового центру найняли київську структуру, як називається Українська торгова гільдія. Новоприбулий управитель, віком від 20 до 25 років, викликав по одному всіх орендарів, які роками працюють в «Орнаві», і в ультимативній формі запропонував підписати нові договори з космічними вартостями. Підприємці скаржаться, що спілкування відбувалося у винятково зверхній манері. Крім того київський жевжик спілкувався винятково російською і час від часу робив вигляд, що не розуміє «телячої» мови орендарів. Документи для підписання – також на російській мові.

Крім завищених розцінків управителі вимагають солідні доплати на ремонт сходів та санвузлів, а також стягують плату за електроенергію за завищеними тарифами. Цікаво, що згідно закону ніхто крім підприємств електромереж не має права продати втридорога перепродувати кіловати. Більшість з цих оплат робляться готівкою без жодних офіційних прихідних документів.

Нововведення не зачепили «Сільпо» та «Фокстрот». Ці фірми вміють давати здачі на таке вимагання і мають хороших юристів.

А що власники торгівельного центру, спитаєте ви? Ці панове ще недавно намагалися потрапити у владу, купували футбольні клуби, набивалися у місцеву еліту і ходили у вишиванках. З початком кризи про ці амбіції довелося забути. Тепер вони наймають російськомовних хлопчиків і вибиватимуть кошти з собі подібних, тільки менших українців. Підозріваємо, що інший місцевий “патріот” Василь Чубак незабаром візьме приклад зі своїх «центральних» колег.