У Тернополі судять керівника МРЕВ, якого затримали у нетверезому стані за кермом

Лецкавюк розкрив страшну правду12 серпня у Тернопільському міськрайонному суді відбулось слухання у справі працівника МРЕВ Сергія Солтиса. Як уже повідомляв ТО Всеукраїнського об’єднання «Автомайдан», 9 липня пана Солтиса у нетверезому стані затримали працівники ДАІ у присутності «автомайданівців» на вулиці Микулинецькій у Тернополі. У крові інспектора виявили 1,46 проміле алкоголю, що усемеро перевищує норму.

На перше слухання провідний фахівець ЦНАПу УДАІ в Тернопільській області (так тепер називається МРЕВ) Сергій Солтис не з’явився, мотивувавши це сімейними обставинами. 12 серпня все ж постав перед судом. У своїй пояснювальній записці обвинувачений зазначив, що того фатального ранку, коли він потрапив у руки колег та автомайданівців, рятувався від зубного болю препаратом «Стоматофіт», до складу якого входить етиловий спирт. Зубний біль, вочевидь, таки добряче дошкуляв пану Солтису, той аж опинився на лікарняному. «Автомайданівців» ДАІвець звинуватив в упередженості, а колег ще й у непрофесійності, стверджуючи, що не порушував правил дорожнього руху, їхав на справному автомобілі та не створював перешкод учасникам дорожнього руху (саме ці причини є підставою для зупинки авто). Тим часом факт наявності о 8-й годині ранку алкоголю у кількості 1,46 проміле зафіксували алкотестером. Крім того, пан Солтис підписав адміністративний протокол про водіння у нетверезому стані. Як зізнався на суді ДАІвець, підписував у розгубленому стані, «під тиском» автомайданівців, відтак не усвідомлював до кінця своїх дій.

Цікаво, що о 10 год. 20 хв. (через 2 години після затримання) С.Солтис звернувся до «незалежних експертів» з обласного наркодиспансеру, які стверджують – ні у крові, ні у диханні обвинуваченого алкоголю не виявлено. «Автомайдан» звернувся за консультацією до фахівця нарколога, який стверджує, за 2 години порушника могли «прокапати», це пояснює позитивні аналізи С.Солтиса.

Свідками у суді були й представники ТО «Всеукраїнського об’єднання Автомайдан» – Юрій Остап’юк та Андрій Деркач, які мають докази – напередодні увечері пан Солтис вживав алкоголь. «Автомайданівці» також стверджують, що не чинили тиску на працівника МРЕВ, а перекинулись з ним кількома словами. Це підтвердять відеозйомкою, яку представлять на наступному слуханні.

Ще одна розбіжність у показах С.Солтиса та «автомайданівців» – наявність алкотестера. Автомайданівці стверджують, що апарат одразу ж дістали з багажника чергового екіпажу ДАІ, п.Солтис говорить, що його довелось доставляти до місця пригоди.

29 серпня у суді продовжать допитувати свідків у справі. Нагадаємо, на підставі вироку суду прийматиме рішення керівництво обласного УДАІ. Це обіцяв громадським активістам і журналістам начальник УДАІ в області А.Матрифайло.