Шістдесят років сьогодні виповнюється поету і громадському діячу, нашому земляку Степану Сапеляку.

Він був серед тих, хто у 1973 році вивісив жовто-блакитний прапор у Чорткові, а після п’яти років позбавлення волі та трьох років заслання повернувся в Україну, щоб жити, творити і будувати Незалежну державу. Сьогодні Степан Сапеляк живе у Харкові. Там і відзначатиме ювілей, а в Тернополі в державному архіві побратими відкрили виставку: «Непокора. Свобода. Життя» – повідомляє телеканал TV-4.

Уродженець Чортківщини, філолог за освітою, поет за покликанням і патріот за переконаннями Степан Сапеляк з юних літ писав, висловлювався і діяв за покликом серця. А одного дня разом з побратимами зважився на зухвалий, на той час, вчинок.

– У ніч на 22 січня 1973 року молоді патріоти підпільної організації розвішали в місті Чорткові синьо-жовті прапори і розклеїли листівки з протестом звільнити політв’язнів радянських таборів, – розповіла головний спеціаліст Тернопільського обласного державного архіву Оксана Ковальчук.

Серед експонатів виставки в обласному архіві – заяви ув’язненого Степана Спеляка про оголошення голодування, листування з мамою, збірка спогадів, фотографії різних років, видання творів. Та найціннішим експонатом організатори виставки вважають захалявну книжку. Поет не може не писати. Доля, вчинки, погляди Степана Сапеляка перекликаються із Шевченковими.