Цьогорічний XV Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини» має відзначитися покращеними умовами перебування в урочищі «Бичова».

Дзвони ЛемківщиниНа наступний тиждень місто Монастириська та його околиці перетворяться на центр культурного життя не тільки нашої області. Тут збереться ціла етнічна група українців, доля яких розкидала по цілій країні та далеко закордон. Очікується приїзд багатьох гостей з різних країн світу.

На минулорічний фестиваль учасники з’їхалися на рекордній кількості автомобілів – більше десяти тисяч транспортних засобів три дні поспіль оточували ватрівську місцину. Тому біля урочища розчистили місце для п’яти тисяч транспортних засобів. Цього ж року автостоянка розширилася ще, як мінімум, на дві тисячі парковочних місць. Решту можна буде поставити вже на території «Лемківської варти».

«Зрозуміло, що люди залишають свої авто на цілий день без нагляду, – розповів голова Монастириської РДА Іван Білик. – Наш обов’язок – забезпечити порядок на парковках. За останні роки міліція не зафіксувала жодної крадіжки, чи пошкодження транспортних засобів. Цього разу для забезпечення порядку будуть залучені як активісти з дотримання громадського порядку, так і правоохоронці».