Дві з половиною тисячі дітей зареєструвалися у дитячі садочки в Тернополі через електронну систему. Понад дві тисячі з них уже розподілені по дошкільних закладах. Ще близько 500 дітей чекатимуть своєї черги. Для них обіцяють відкрити додаткові групи. Про це розповіла Ольга Похиляк, начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради.

Ольга ПохилякЩоб обнадіяти батьків, діти яких не потрапили ще у садочки, скажу, що маємо на меті відкрити додаткові групи, – зазначила чиновниця. – Цього року ми запланували відкрити п’ять додаткових груп, а при потребі можемо відкрити і 8-10. Будемо додаткові кошти шукати, резерви, але по максимуму постараємось задовольнити попити батьків.

Серед зареєстрованих, за словами Ольги Похиляє, є діти, які вже відвідують дитячий садок з минулого року. Тому перелік дітей ще проаналізують, і він дещо зменшиться. Попри те, що діє електронна реєстрація, батьки все одно повинні прийти в управління освіти з відповідними докyментами та написати заяву.

Кожна зареєстрована дитина має єдиний номер, – говорить Ольга Похиляк. – Можна під тим чи іншим номером зафіксувати фіктивну людину, а потім той номер, скажімо так, другові чи сусідові запропонувати і таким чином буде непрозорість. Тому батьки мають прийти в управління в кабінет № 35, принести оригінал свідоцтва про народження дитини, написати заяву і подати копію свідоцтва про народження. Таким чином ми отримуємо стовідсоткові гарантії, а дитині присвоюємо номер. Якщо з певних причин сім’я переїжджає чи немає потреби в той садочок давати дитину, а в інший, черга піднімається, але присвоєний номер не має права використати ніхто.

Щоб вирішити проблему недостачі місць у садочках в управлінні мають намір запровадити нововведення – відкрити групи неповного дня.

Маємо у планах відкрити групи неповного дня, – говорить Ольга Похиляк. – Дітям у старшій групі, яким по 5-6 років, їм нема потреби бути повний день, використовувати спальню, а є потреба дати дитину в садок на кілька годин, щоб її підготували до школи, щоб з нею позаймалися вихователі, інші фахівці. Ми зробимо усе можливе для того, щоб по максимум задовольнити попит батьків у дошкільних навчальних закладах.

Ольга Трач