Білоруські продукти якісні, бо їх виготовляють за радянськими стандартами – у цьому  переконані деякі українці. Директор Інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець каже, що така думка має право на існування, проте споживачі повинні поставити собі кілька питань стосовно білоруських молокопродуктів.

Юрій Чорнобривець: «У цих молочних продуктів, ну як правило, сир, сметана, вони мають досить короткі терміни зберігання, до 5 діб. От в мене виникає таке логічне питання, як за 5 діб оця продукція грузиться в фури доставляється за 300-400 кілометрів в Україну, при цьому вона повинна митницю пройти, розмитнити там все і так далі, потім доїхати до складу в Україні, з цього складу доїхати в магазини роздрібні. 5 діб! Мені здається, що це нереально».

Юрій Чорнобривець також зазначив, що свого часу, у білоруських продуктах знаходили антибіотики. Через те були періоди, коли в Україні вводили їх тимчасову заборону.

Якщо людина систематично вживає продукти з антибіотиками, організм стає до них стійким. Тому виникають складнощі із лікуванням у разі хвороби, каже  лікар-гастроентеролог.

Богдан Депутат, лікар-гастроентеролог Тернопільської міської комунальної лікарні №2: «Людина поступає в стаціонар з  будь-чим: чи з простим грипозним станом, чи вірусним станом, чи, навіть, пневмонією, чи бронхітом дуже важко її лікувати, підібрати якийсь антибіотик, тому що стійкість до антибіотика виробляється дуже висока».

Юрій Чорнобривець не закликає не купувати білоруських харчів. Каже: його інститут проводив дослідження, і деякі їхні продукти отримали хороші висновки, оскільки не містили рослинних жирів.    Тому споживачі мають самі вирішувати їсти, чи не їсти зроблене в Білорусії,  повідомляє INTB

Додамо від себе, що наявною в редакції інформацією, більшість з цих продуктів ввозиться до України контрабандним шляхом.