Українська  народна  рада  Тернопільщини оприлюднила заяву, у якій підтримує резолюцію народного віче, яке відбулося 29 січня  у Бережанах. Зокрема, УНР наполягає на ідеї єдиного списку опозиції, єдиного кандидата від опозиції. Крім того, у заяві УНР пояснили, чому організація підтримує Валентина Наливайченка як єдиного узгодженого опозиційного кандидата в депутати Верховної Ради України від Тернопільщини. Пропонуємо повний текст заяви.

Єдність опозиції – понад усе!

Звернення Української народної ради Тернопільщини до громадськості області, представників політичних партій, що входять до Комітету опору диктатурі

У час, коли Україна в небезпеці, питання єдності всіх без винятку патріотичних сил стає надважливим. Українська народна рада Тернопільщини щиро вітає ініціативу, виголошену 29 січня у місті Бережани на народному віче «Захистимо Україну», про створення громадського руху «Український вибір» і з свого боку готова виступити одним з його фундаторів на Тернопільщині. Ми поділяємо думки, висловлені учасниками народного віча, щодо актуальності та важливості цієї ініціативи та необхідності посилювати позиції Комітету опору диктатурі в регіонах. Одним з шляхів такого посилення має стати активне залучення до передвиборчої діяльності не тільки представників політичних партій, але й місцевих громад, громадських активістів та патріотичних громадських організацій. Разом з учасниками віча ми готові підписатися під кожним пунктом його резолюції.

Водночас хочемо навести свої аргументи щодо доцільності зазначених у резолюції пропозицій.

Чому ми за єдиний виборчий список опозиції на виборах до Верховної Ради України?

Попередня практика застосування у виборчому законодавстві закритих виборчих списків продемонструвала яскраві приклади того, як замість щирих патріотів до парламенту потрапляли масажисти, шофера, охоронці та інші «троянські коні». Єдиний виборчий список від опозиції дозволить уже на етапі його формування мінімізувати попадання до нього  різного роду «троянських коней».

Нехай представники патріотичних партій «чубляться» за місця у виборчому списку при його формуванні, ніж вони мають чубитися і дискредитувати себе у парламенті, попавши до нього за списками різних «партійних колон».

Чому ми за єдиного кандидата від опозиції на виборчому окрузі?

Пряме протистояння на окрузі двох або більше кандидатів від опозиції не тільки зменшуватиме їх шанси на перемогу, а призведе, що є найважливішим, до протистояння і, можливо, розколу в середовищі прихильників опозиції. Це є неприпустимим в нинішніх політичних умовах. Єдність для нас зараз понад усе!

Чому не столичні партійні тусовки, а громади на місцях мають обирати собі опозиційного кандидата на окрузі?

На нашу думку, керівництво опозиційних партій повинно подбати перед усім за чистоту своїх партійних лав та не допустити проходження в єдиний виборчий список від опозиції «троянських коней». Що ж до мажоритарних округів, то це так би мовити, клопіт місцевих громад.

Українська народна рада Тернопільщини, до складу якої входять громадські активісти та провідні патріотичні громадські організації краю, залишає за собою право на свій розсуд підтримувати тих чи інших кандидатів від опозиції у кожному з мажоритарних виборчих округів області. А у разі, якщо з їх числа буде важко визначити одного єдиного кандидата від опозиції, ми пропонуватимемо територіальним громадам проведення попереднього голосування – «праймеріз».

Чому ми підтримуємо кандидатуру Валентина Наливайченка як єдиного узгодженого опозиційного кандидата в депутати Верховної Ради України від Тернопільщини?

Нам імпонує не тільки його попередня діяльність на посаді голови СБУ, а що більш для нас важливо, так це його позиція щодо єдності опозиційних сил та його системна діяльність у цьому напрямку.

Ми також ініціюємо збір підписів в області на підтримку зазначених у зверненні пропозицій та закликаємо патріотичну громадськість краю активно долучитися до нашої ініціативи.

Слава Україні!

Героям слава!