Вночі з 24 на 25 березня мешканці Теронопілля і всієї країни перевели стрілки годинників уперед, знову додавши годину до того часу, який вважають природнім для більшості території України. Невдовзі парламент має розглянути урядовий законопроект, який передбачає скасування ”літнього” часу вже в 2012 році.

Зручність для фанів Євро-2012

Ще раз перейти на “літній” час урядовці вирішили для зручності іноземців, які прибудуть на чемпіонат Євро-2012. Оскільки його Україна приймає разом із Польщею, з якою за нинішнього часу має годину різниці.

“Цього року, зважаючи на обставини – непідготовленість певних рішень, Євро-2012 – ми переходимо на літній час. В жовтні ми скасуємо дію літнього часу, і Україна буде жити за часом другого годинного поясу”, – сказав ВВС Україна голова Державної комісії єдиного часу та еталонних частот, директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України, академік Ярослав Яцків.

Надалі урядовці мають намір ще раз перейти восени на “зимовий” час і залишити його. Оскільки, за словами Ярослава Яцківа, 95% території України перебуває в другому годинному поясі (UTC +2). Виняток становлять лише крайні західні та крайні східні регіони.

В різних областях країни по-різному ставляться до переведення годинників:

27 січня на своїй сторінці Facebook прем’єр-міністр Микола Азаров написав, що рішення про остаточне закріплення часового поясу перш за все визначатиметься зручністю для українців, а аргументи про відставання від тієї чи іншої країни, за його словами, є другорядними.

Для того, щоб оптимально використовувати світлу пору доби, кабінет міністрів пропонує запровадити так звані регіональні графіки роботи: щоб люди в Києві починали робочий день о 8-й, в Луганську – о 7-й, а в Ужгороді – у 8.30-9 годин.

“Україна – європейська держава – може не ментально, хоча б територіально. Але де ви бачили, щоб люди в Європі ходили на роботу в 9-й годині? Це – пострадянський синдром”, – переконаний Ярослав Яцків.

Туди-сюди

Восени депутати парламенту, навпаки, намагалися скасувати перехід на “зимовий” час – після того, як аналогічне рішення ухвалили в Росії. Протягом одного місяця Верховна Рада спершу скасувала його, а потім визнала власну постанову такою, що втратила чинність.

В результаті різниця між київським часом та московським вперше в історії СНД зараз становить дві години, а не одну, як було досі.

Окрім Росії, перехід на “зимовий” час скасували Білорусь, Грузія та країни Центральної Азії.

Хоча, поряд з цим, годинники на зимовий та літній час переводять у 110 країнах світу, зокрема в Євросоюзі та в багатьох американських штатах.

BBC