Воювати з такою потужною державою як Росія, Україна зараз не в силі. Про це заявив представник політичної партії «УДАР» та Блоку Петра Порошенка Микола Люшняк в ефірі телепрограми «Межа правди», що виходить на TV-4.

ЛюшнякЗа словами нардепа, 20 років українську армію роззброювали і розкрадали, а у військові училища і виші намірено йшли люди, які планували в майбутньому ставати генералами і далі розграбовувати державу.

– Україна не готова до війни з Росією. Попри те, що світ «годує» нас різними обіцянками, ми залишились із своєю проблемою наодинці. Як ми можемо воювати з Росією, якщо її військові воювали в Чечні, далі була війна з Грузією, Нагірний Карабах, Таджикистан, Середня Азія… Це постійно воююча міліарна держава, з якою можуть позмагатися хіба що Сполучені Штати Америки, навіть не Євросоюз, – переконаний Микола Люшняк.

Втім, Україна таки змінюється на очах і війна на Сході показала це якнайповніше. Росія ж використовувала надпотужні радіостанції, що глушили всі частоти та унеможливлювали комунікацію.

– У нас був Ілловайський котел, за нього країна заплатила вкрай велику ціну. Зараз маємо Дебальцево і вже бачимо, що навіть офіцери середнього рівня можуть приймати виважені і мудрі рішення для збереження життя своїх підлеглих, – зауважив народний обранець з «УДАРу». – Ось такі офіцери – майбутні керівники Генштабу України. Вони взяли на себе відповідальність та вберегли тисячі життів. За таких командирів солдати готові йти в бій, довіряють їм, та готові стояти до кінця.

На думку Миколи Люшняка, таким вчинкам військових зараз варто повчитися й народним обранцям, які мають об’єднатися заради того, аби «вирівняти» ситуацію в країні, запровадити дієві економічні реформи та повернути довіру виборців.