У Тернополі започаткували громадський рух «Вільний Дністер» – для боротьби із запланованим урядом будівництвом малих ГЕС на річці.

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомили учасники руху, передає zik.ua.

Для захисту Дністра об’єдналися представники громадських і туристичних організацій, місцевих громад, науковці.

Як розповів організатор активного відпочинку Борис Гора, головною метою руху є недопущення будівництва на Дністрі, у межах Тернопільської, Чернівецької та Івано-Франківської областей, шести гідроелектростанцій,

Спорудження ГЕС, за словами активістів, загрожує руйнуванням природної та історико-культурної спадщини одного з семи Природних чудес України – Дністровського каньйону.

Масштабне затоплення земель у долині річки, перетворення її в каскад замулених ставків із стоячою водою, загибель живих організмів, порушенням природного водного режиму – такими можуть бути наслідки будівництва, переконані учасники руху.

«Незважаючи на одноголосне рішення депутатів Тернопільської та Івано-Франківської обласних рад про повну заборону будівництва ГЕС на Дністрі, уряд з грубими порушеннями законів України затвердив відповідну Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року. Замовниками цієї програми є ПАТ «Укргідроенерго» та олігархи, котрі володіють енергетичним ринком України», – йдеться у заяві громадського руху.

Активісти зазначають, що вже розпочато процедури розроблення за кошти держбюджету проектної документації Дністровського каскаду ГЕС.

«На жаль, деякі посадові особи обласних органів влади, ігноруючи рішення представницьких органів, почали готувати ґрунт для реалізації згубного для Дністра проекту в місцевих громадах», – наголошують учасники руху.

Активісти зазначають, що вдаватимуться до акцій протесту, щоб не допустити будівництва ГЕС.

Відповідну електронну петицію розмістили на офіційному інтернет-представництві президента України. Наразі петиція набрала 1153 голоси з 25 тисяч необхідних.

Читайте на цю тему:

Дністер під загрозою. Що задумали чиновники?

Жителі сіл біля Дністра готуються до акцій протесту через будівництво ГЕС

У Порошенка вимагають заборонити небезпечну затію братів Барн