Свято для ветеранів із застіллям та червоним прапором організували тернопільські комуністи 9 травня. Вони пили, їли, співали пісні воєнних років і славили радянський народ на подвір’ї біля партійного офісу, що на вул. Дівочій, 1. Поряд чергували наряди міліції.

Члени Компартії вважають, що влада хотіла відібрати у них і стареньких ветеранів величне свято, перетворивши його на день трауру та жалоби.

– Як наші прадіди 66 років тому перемогли, так само ми сьогодні здобули свою перемогу, тому що це свято всіх свят, – каже перший секретар обласного комітету Компартії Василь Паразінський. – І поки живий хоч один ветеран, ми, молоді нащадки, повинні берегти це свято. Нині ми зробили свою хорошу справу – віддали шану всім тим, хто поліг у війні, щоб наблизити цей чудовий День перемоги. А тепер ми святкуємо з тими ветеранами, які дожили до сьогоднішнього дня. Буде і солдатська каша, будуть і сто грамів для них.

Гостей на святі зібралося понад 50 чоловік. Такою була кількість запрошених ветеранів. Але прийшли не всі, тому компанію стареньким склали декілька представників партії. Свято тривало близько трьох годин.

Громадський порядок охороняли декілька нарядів міліції – біля входу на подвір’я перед офісом і ще два неподалік. Приміщення партійного осередку комуністів було прикрашене великим червоним прапором. Його повішали, незважаючи на застереження місцевої влади. За словами керівництва організації, вони підтримують президента, а не місцеву владу. Таку ж позицію висловили всі присутні на святі. Ветерани навперебій розповідали про важку перемогу у війні і велич радянського народу.

– Сьогодні ми відзначаємо 66-ту річницю Великої Вітчизняної війни. Цю перемогу разом із нами святкує вся Україна, Білорусь та Росія, – каже ветеран Великої Вітчизняної війни Федір Абраменко. – У жорстокій боротьбі дісталась нам ця перемога, тому пам’ять про загиблих товаришів ми повинні берегти вічно. Три покоління нових людей народились після завершення війни. Всі вони вийшли в життя і стали повноправними громадянами України завдяки мільйонам загиблих солдат. Ця перемога була перемогою Радянської армії, і ми перемогли тому, що були об’єднані й організовані.

Після цих слів ветеран продекламував вірш. Усі присутні почали аплодувати й вигукувати “Ура!”.

Голова міської організації ветеранів Ольга Старченко каже, що такого святкування, як цього дня, у них не було ще ніколи.

– Представники міської влади запропонували нам не святкувати, сказавши, що це не День перемоги, а День жалоби. А отже, це для них не свято, – каже вона. – А ми, ветерани, учасники бойових дій, святкуємо цей день. Вони хотіли залишити нас без свята, але ми перемогли. Бійці більше півстоліття тому перемогли на війні, а ми сьогодні перемогли в тилу.

Відтак від імені усіх присутніх голова організації висловила велику подяку Компартії, яка, незважаючи на обставини, запросила їх на цей святковий обід.

Світлана Мала, «20 хвилин»