Працівники лісового та мисливського господарства знайшли спосіб, як зберегти живу ялинку і при цьому не нашкодити природі. Вони посадили невеличкі ялинки у кошики і вже продають їх на тернопільських ринках.

ялинкаЯлинка – у горщику найкраща альтернатива, – вважають в обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Оскільки таке дерево може спочатку рости у хаті, а потім надворі.

Продавці кажуть, що наразі тернополяни надають перевагу звичайним зрубаним ялинкам. Причина – вони дешевші, коштують кілька десятків гривень, залежно від величини. А от ціна зелених красунь у горщиках – майже двісті гривень. Їх висота – від одного метра.

«Ялинки у контейнерах особливого догляду не потребують. Їх лише потрібно зберігати у прохолодному приміщені та поливати. Весною дерево можна буде висадити на подвір’я. У Тернопільському лісгоспі підготували вже більше сотні ялинок із закритою кореневою системою. Поки що це нововведення. Якщо буде попит на такі ялинки, висадимо більше», – розповідає головний спеціаліст обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Маланчук.

Тернополянам нагадують, що усіх, хто самовільно зрубуватиме ялинки, чекає штраф.