.

Україна має ціле покоління невислуханих громадян, для яких ще досі че рез це не закінчилась радянська влада. Їх треба вислухати. У цьому переконують тернополян організатори пересувної виставки творчих робіт людей, які постраждали від нацизму та тоталітаризму. Оглянути виставку під назвою “Рівновага” можна до 25 липня у Тернопільському краєзнавчому музеї, – повідомляє телеканал TV-4.

.

Сьогодні, коли почали переписувати підручники з історії, саме люди, постраждалі від нацизму та тоталітаризму, мають сказати своє слово, переконана керівник проекту “Рівновага” Ірина Пієвська. Аби знати правду “як тоді було”, молоді по всій Україні організовують зустрічі зі старшими людьми.

– Старші люди приносили свої роботи і розповідали свої історії, а тоді діти висловлювали свої враження від почутого. Виходить такий діалог між старшими та молодшими, – розповіла керівник проекту “Рівновага” Ірина Пієвська.

На відкриття виставки “Рівновага” у Тернополі завітало чимало постраждалих від нацизму та тоталітаризму. У кожного з них своя – особлива та сумна – історія.

– В 1947 році, десь в листопаді, нашу сім’ю, як і ряд інших сімей з нашого села, вдосвіта повантажили на фіри і потім у товарні вагони та повезли в далекі світи. Я був у Сибіру до 1956 року, – розповів Богдан Романюк.

Після зустрічей учасники, серед яких і Богдан Романюк, надали свої твори для пересувної виставки, яку демонструють у п’яти містах України. Її вже бачили у Києві та Хмельницькому. До 25 липня – виставка у Тернополі. Далі “Рівновагу” повезуть у Чернігів та Миколаїв.

– Коли людей брали в оці табори, то ніхто вже й не думав, що вони повернуться. Але, щоб не перетворювати наших дітей на порох,  маємо пам’ятати, – каже Ірина Пієвська.